Brezilya & Arjantin & Şili Turu

RIO DE JANERIO, IGUAZU ŞELALELERİ, BUENOS AIRES, SANTIAGO

YURTDIŞI TURLARI

Latin Rüzgarları

14 - 26 Kasım 2017

11 Gece 12 Gün

Güney Amerika

Brezilya - Arjantin - Şili

KİŞİ BAŞI 4.250 EURO

TUR PROGRAMI

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Travel Dreams yetkilileri ile buluşmanın ardından Air France AF 1891 uçuşu ile 19:35 ‘te Paris için hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:15 ‘te Paris’e varıp kısa aktarma süresi sonrasında 23:35 ‘te AF 442 uçuşu ile direkt Rio De Janerio’ya uçacağız. Air France Paris – Rio Da Jenerio hattında yeni Boeing 777 uçaklarını kullanıyor. Rahat ve konforlu bu uçaklarla yolculuk on bir saat otuz beş dakika sürecek. Bu turumuzda Air France tercih etme sebebimiz kısa aktarma süreleri ile Brezilya Rio Da Jenerio gidip Şili Santiago’dan dönmek . Ayrıca varış ve dönüş saatleri diğer havayollarından çok daha uygun.

Gezimizin Birinci Gecesi Uçakta

Yerel saat ile 08:10 ‘da Brezilya’nın en ünlü şehri Rio De Janerio ‘ya varmış olacağız. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından ayrılıp şehir merkezine geçeceğiz. Otelimize geçmeden önce panoramik olarak şehri tanıyacak, kolonyal bölgeyi ziyaret edeceğiz. Ana meydan, Katedral ve Travesso Pazarı diğer göreceğimiz yerler. Sonrasında otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği Samba şovlar eşliğinde yerel restoranda alınıyor.

Gezimizin İkinci Gecesi Rio De Janerio ( 1 )

RIO DE JANERIO

Brezilya ‘nın en büyük ikinci ama en ünlü şehri Rio De Janerio , Atlantik Okyanusu kıyısında yer alıyor. Samba Festivalinin evi olan şehirde aynı zamanda 2016 Yaz Olimpiyatları da yapıldı. Uzun ve geniş sahiller, eğlence hayatı, futbola olan tutku, müzik ve dansla dolu sokaklar, favelalar , festivaller Rio De Janerio ‘yu tanımlamak için yeterli olacaktır.

Kahvaltının ardından Rio Da Janerio turumuza devam edeceğiz. Önce Rio’nun en iyi manzaralarını görebileceğimiz Sugarloaf Tepesine çıkacağız. Ardından plajlar bölgesinden geçip öğle yemeğini alacağımız restorana geçeceğiz. Yemeğin ardından ise Rio Da Janerio ‘nun simgesi, her Rio fotoğrafında mutlaka bulunan 38 metre yüksekliğinde İsa heykeline ev sahipliği yapan Corcovado Tepesi’ne özel araçlarla gideceğiz. Etkileyici manzarayı fotoğrafladıktan sonra otelimize geri döneceğiz.

Akşam yemeğini sahil bölgesinde yer alan hoş restoranlarda alabilirsiniz.

Gezimizin Üçüncü Gecesi Rio Da Janerio ( 2 )

SUGARLOAF TEPESİ

Rio Da Janerio ‘nun Atlantike uzanan yarımadası üzerinde yer alan Sugarloaf Tepesinin Türkçe anlamı kesme şekerdir. Kesme şekere benzediği için bu ad denizciler tarafından konulmuş. Bu tepeye gidişimiz de çok keyifli olacak. Deniz üzerinde ve yeşillikler arasında bineceğimiz özel teleferikler başlı başına bir deneyim. Tepeye vardığımızda ise etkileyici Guanabara Körfezi ve şehrin manzarası bizi bekliyor olacak.

Sabah erken saatlerde havalimanına gidiyor ve yerel havayolları ile 07:30 ‘da Iguazu Şelalelerinin Brezilya kısmında yer alan Foz de Iguacu Havalimanı için hareket ediyoruz. İki saat on dakikalık yolculuğun ardından 09:40 ‘da varıyor ve Iguazu Şelalerinin Brezilya tarafını gezmeye başlıyoruz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra ise sınırdan geçerek Arjantin tarafında yer alan otelimize yerleşmiş olacağız.

Akşam yemeğimiz otelde.

Gezimizin Dördüncü Gecesi Iguazu ( 1 )

Iguazu Milli Parkı içerisinde bulunan otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından Iguazu Şelalelerinin bu kez Arjantin tarafını gezeceğiz. Hem Brezilya hem de Arjantin tarafından şelalenin farklı yönlerini görmek mümkün. Bugün Iguazu’da tekne gezimiz de olacak. Şelale içerisinde yapacağımız bu gezi çok etkileyici biraz da ıslak olacak. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeği otelimizde.

Gezimizin Beşinci Gecesi Iguazu ( 2 )

IGUASU ŞELALELERİ

Dünyanın en geniş şelaleleri olan Iguazu, Brezilya – Arjantin sınırında bulunuyor. Yerel dilde Büyük Su anlamına gelen Iguazu’yu her iki ülkeden görmek mümkün. Şelalenin büyük kısmı Arjantin sınırları içerisinde ancak Brezilya tarafındaki etkileyici manzaraları da kaçırmamak lazım. Şelaleyi çoğunlukla yürüyerek gezmek mümkün, farklı manzara noktalarının olduğu özel yürüyüş rotaları bulunuyor. Ayrıca şelaleyi daha yakından görebilmek için tekne turları ideal. Iguazu’yu her açıdan görmek isterseniz on dakika süren helikopter turları sizleri bekliyor olacak.

Kahvaltının ardından doğanın ortasında yer alan otelimizden ayrılıyor ve bu kez Arjantin tarafında yer alan Iguazu Havalimanı’na gidiyoruz. Yerel havayolları ile 11:35 ‘te Buenos Aires için hareket edeceğiz. Yolculuğumuz bir saat elli beş dakika sürecek ve 13:30 ‘da Güney Amerika’nın en güzel şehirlerinden olan Buenos Aires ‘e varmış olacağız. Sonrasında ise şehir turu yapacağız. Turumuzda Tarihi Meydan, Caminito Yolu, Rosada Evi göreceğimiz yerler arasında . Ardından otelimize yerleşeceğiz.

Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Altıncı Gecesi Buenos Aires ( 1 )

BUENOS AIRES

Arjantin’in başkenti Buenos Aires , özellikle 20.yüzyılın başlarında dünyanın en zengin şehirlerinden biriydi. Güney Amerika’nın Paris’i olarak anılan Buenos Aires , mimari olarak daha çok Avrupa şehirlerine benzer. Türkçe anlamı Güzel Havalar olan şehir, Brezilya Sao Paulo’nun ardından Güney Amerika’nın en büyük ikinci kentidir. Çoğu Güney Amerika ülkesi gibi anadili İspanyolca olsa da Buenos Aires’te azımsanamayacak kadar İtalyan kökenli kişi bulunur. Ayrıca Avrupa’dan kaçan Yahudilerin önemli bir bölümü de buraya yerleşmiş. Tangonun doğduğu topraklarda müziğe ve dansa doyacaksınız. Ayrıca et severler için de Buenos Aires’in cennet olduğunu unutmamak gerekir.

Kahvaltının ardından Buenos Aires’i keşfetmeye devam edeceğiz. Sıradan turlardan farklı olarak önce National Geographic tarafından dünyanın en iyi üçüncü opera binası olan Colon Tiyatrosunu gezeceğiz. Buenos Aires kültürel hayatının sembolü olan Tiyatro gezimizin ardından gideceğimiz yer yine sizi çok etkileyecek El Zanjon de Granados olacak. Şu anda ev müze olarak kullanılan Buenos Aires’in şehircilik tarihini gözlemleyebileceğimiz tarihi ev, çok sayıda gizli tünel ve özel odalara sahip. Öğle yemeğinin ardından ise dünyanın en ünlü mezarlıklarından biri olan Recoleta ‘yı ziyaret edeceğiz. Başta Eva Peron olmak üzere çok sayıda ünlü kişiye ev sahipliği yapan mezarlık gezimizin ardından otelimize geri döneceğiz.

Akşam yemeğimiz çok özel bir restoranda olacak. Önce profesyonellerden tango dersi alacak, sonra keyifli bir yemek yiyecek ve muhteşem dans gösterileri izleyeceğiz.

Gezimizin Yedinci Gecesi Buenos Aires ( 2 )

RECOLETA MEZARLIĞI

Mezarlıktan öte açık hava müzesi olan Recoleta , çok sayıda ünlü misafirinin dinlenmek için seçtiği, her mezarın bir sanat eseri olduğu, heykelleri, süslemeleri ile dünyanın en ünlü mezarlıklarından biridir. Başta Arjantin için çok önemli olan Eva Peron olmak üzere çok ayıda Arjantin devlet başkanı, yazarlar, bilim adamları ve bölgenin en zenginlerinin mezarları burada bulunuyor. Basit bir mezar alanının yüzbinlerce dolar civarında olduğu biliniyor.

Kahvaltının ardından Buenos Aires’in yarım saat dışarısında yer alan, zengin mahalleleri ve muhteşem doğası ile Tigre Deltası bölgesine gidiyoruz. Tropikal ormanın içerisinden geçen Parana Nehri ve çevresinde yer alan binlerce küçük adacığın oluşturduğu delta görülmesi gereken yerlerden. Yolumuz üzerinde San Isidro ‘da durup 19.yüzyılda yapılmış Katedrali göreceğiz. Sonrasında bizi bekleyen özel tekneler ile nehir üzerinde turumuza devam edeceğiz . Muhteşem manzaralar eşliğinde gerçekleştireceğimiz tekne turunun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Öğleden sonra ise Buenos Aires otelimize geri döneceğiz. Bu etkileyici şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için zamanımız olacak.

Gezimizin Sekizinci Gecesi Buenos Aires ( 3 )

Sabah erken saatte Buenos Aires havalimanına gideceğiz. KLM Havayolları KL 0701 uçuşu ile 08:50 ‘de Şili’nin başkenti Santiago için hareket etmiş olacağız. Yolculuğumuz Boeing 777-300 geniş gövdeli uçağı ve konforu ile iki saat on dakika sürecek. Yerel saat ile 11:00 ‘de Santiago ‘ya vardıktan sonra otelimize geçip biraz dinleneceğiz. Öğleden sonra ise şehir turumuz başlayacak. Kolonyal ve modern mimarinin bir arada olduğu Santiago turumuz 880 metre yüksekliği bulunan San Cristobal Tepesinde başlıyor. Buradan tüm şehri görecek, bolca fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında şehir merkezine gideceğiz. İlk durağımız hemen hemen bütün Latin Amerika ülkelerinde de bulunan Plaza de Armas olacak. Katedral, Belediye Binası, Merkez Postane göreceğimiz diğer yerler arasında . Kolonyal dönemi en iyi görebileceğimiz Concha y Toro Meydanını da gördükten sonra otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeğini otelde alacağız.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Santiago ( 1 )

SANTIAGO

Şili ‘nin en büyük kenti ve başkenti olan Santiago , 1541 yılında İspanyol Pedro de Valdivia tarafından kuruluyor. O dönem İspanya İmparatorluğu adına kurulan şehir hızla büyüyüp zamanın en önemli şehirlerinden biri haline geliyor. Çevresi ile birlikte yaklaşık yedi milyon kişinin yaşadığı Santiago son zamanlarda dünya piyasasına sunulan kaliteli Şili şaraplarının üretildiği Maipo Vadisine gitmek için de en uygun noktada yer alıyor.

Geç kahvaltının ardından dünyaca meşhur Şili şaraplarını tatmak ve muhteşem bağları görmek için Maipo Vadisine gideceğiz. Bugün iki farklı üzüm bağı gezeceğiz. İlk olarak kurulduğu 1856 yılından beri aynı aile tarafından işletilen Cousino Macul şaraplarının yapıldığı bağlara gideceğiz. Cousino Macul ‘de Maipo Vadisinin tüm karakteristik özelliklerini bulabileceğiniz yüksek kaliteli Şili şarapları bulunuyor. Gezimizde tarihi mahzeni gezerken yetkililerden orada üretilen şarapların özelliklerini dinleyeceğiz. Sonrasında ise şarap tatma imkanımız var. Varietal , Reserva , Gran Reserva şaraplarını deneyeceğiz. Beğendiğiniz şarapları alabilirsiniz. Diğer şarap markası ise Concha y Toro. 1883 yılında kurulan şarap evi Latin Amerika’nın en büyük şarap ihracatçısı olarak biliniyor . Toplamda 130 ülkede satılan şaraplar içerisinde en ünlüleri ise « Casillero del Diablo» ve «Don Melchor» markaları. Burada da mahzen gezip şarapları tadacağız. Turumuzun ardından Santiago ‘ya geri dönüyoruz.

Gezimizin Onuncu Gecesi Santiago ( 2 )

Kahvaltının ardından tam gün sürecek Vina del Mar & Valparaiso turu yapacağız. Santiago ‘dan yaklaşık iki saat uzaklıkta bulunan sahil kasabası Vina Del Mar ‘a Curacavi ve Casablanca Vadisi üzerinden gideceğiz. Üzüm bağları, meyve bahçeleri ve ormanlar arasında yapacağımız keyifli yolculuk sonrası plajları ile ünlü Vina Del Mar ‘a varmış olacağız. Şili’nin en eski otellerinden Hotel Del Mar, ünlü Casino, Peru Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında ise UNESCO miras listesinde yer alan büyüleyici şehir Valparaiso ‘ya gidiyoruz. Sanatçıların çok sevdiği şehir kartpostaldan çıkmış gibi duruyor. Panoramik turumuzda önce Kongre Binası , O’Higgins Park, İtalya Parkı, Victoria Meydanı, Sotomayor Meydanı göreceğimiz yerler. Sonrasında aracımızdan inip yürüyerek bu tarihi kenti gezeceğiz. Valparaiso tepelerinde yer alan manzara noktaları Atkinson ve Gervasoni ‘de mola vereceğiz. Ardından hala kullanılan teleferiklerle kısa bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeğini manzaralı restoranda alacağız. Turumuzun ardından Santiago’ya geri döneceğiz.

Gala yemeği için hoş bir restorana sizleri davet edeceğiz.

Gezimizin On Birinci Gecesi Santaigo ( 3 )

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyoruz. Air France AF 401 seferi ile 14:25 ‘te Paris için hareket edeceğiz. Geniş gövdeli Boeing 777-300 uçağı ile yolculuğumuz on üç saat elli dakika sürecek.

Gezimizin On İkinci Gecesi Uçakta

Yerel saat ile 08:15 ‘te Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na varıyoruz. Burada yapacağımız dört saat on beş dakikalık aktarmanın ardından Air France AF 1890 uçuşu ile 12:30 ‘da İstanbul için hareket edeceğiz. Türkiye saati ile 17:55 ‘te İstanbul Atatürk Limanı’na varmış olacağız.

Geceleme Evinizde

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Air France ile İstanbul – Rio Da Janerio / Santiago – İstanbul uçuşları
 • Yerel Havayolları ile Rio Da Janerio – Iguazu / Iguazu – Buenos Aires / Buenos Aires – Santiago uçuşları
 • Rio Da Janerio, 5* Pestana Rio Atlantica Hotel 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Iguazu, 5* Loi Suites Hotel 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Buenos Aires , 5* Intercontinental Hotel 3 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Santiago, 5* Plaza San Francisco Hotel 3 gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Rio Da Janerio Şehir Turu, Corcovado ve Sugar Loaf Gezileri
 • Rio Da Janerio Akşam yemekli Samba Show
 • Iguazu Brezilya ve Arjantin tarafları Şelale Turu, Tekne Gezisi
 • Buenos Aires Şehir Turu, Tigre Deltası Turu
 • Buenos Aires Akşam Yemekli Tango Show
 • Santaigo Şehir Turu, Maipo Vadisi Turu, Vina Del Mar & Valparaiso Gezisi
 • Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Programda belirtilen 8 Öğle, 7 Akşam Yemeği
 • Yerel Asistanlık ve Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Özel Seyahat Kiti
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için vize gerekmemektedir.

EKSTRA TURLARBütün turlar programa dahildir.

FİYATLAR

OtellerTarihKişi BaşıSingle Fiyatı
Rio Da Janerio, 5* Pestana Rio Atlantica Hotel vb14-26 Kasım 20174250 EURO5000 EURO
Iguazu, 5* Loi Suites Hotel vb
Buenos Aires , 5* Intercontinental Hotel vb
Santiago, 5* Plaza San Francisco Hotel vb

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Dümen Sokak
Palas Apt. No:1/4
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@traveldreams.com.tr
Bize Sorun !
BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr