Brezilya & Arjantin & Şili Turu

RIO DE JANERIO, IGUAZU ŞELALELERİ, BUENOS AIRES, SANTIAGO

YURTDIŞI TURLARI

Latin Rüzgarları

14 MART – 26 MART 2018

11 Gece 12 Gün

Güney Amerika

Brezilya - Arjantin - Şili

KİŞİ BAŞI  4950 EURO

TUR PROGRAMI

İtanbul Atatürk Havalimanı’nda Travel Dreams kontuarında buluşmanın ardından Türk Hava Yolları TK 15 uçuşu ile 10:35 ‘te Brezilya Sao Paulo için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 13 saat 40 dakika sürüyor. Yerel saat ile 18:15’te Sao Paulo’ya varışımızın ardından kısa aktarma süresi sonrası yerel havayolları ile Rio De Janerio’ya gidiyoruz. Sonrasında otelimize yerleşeceğiz.

Gezimizin Birinci Gecesi Rio De Janerio , 5* Windsor Marapendi Hotel  ( 1 )

Kahvaltının ardından tam gün sürecek turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Dünya’nın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olan Kurtarıcı İsa Heykeli’nin bulunduğu Corcovado Tepesi olacak. Aracımızla belli bir noktaya geldikten sonra yolumuza  özel küçük trenlerle devam edeceğiz. Türkçe anlamı Kambur olan tepe Tijuca ormanları ve milli parkı içerisinde yer alıyor. İsa Heykeli’nin yanı sıra hemen hemen bütün Rio ayaklarınızın altında olacak. Sonrasında yine küçük trenlerle geri döneceğiz. Sonraki durağımız ise Rio’nun başka sembolü olan Sugar Loaf olacak. İki farklı teleferik ile çıkacağımız tepeden etkileyici Guanabara Körfezi ve Rio manzarası bizleri bekliyor olacak. Manzaranın keyfini çıkardıktan sonra otobüsümüzle Rio’nun ünlü plajlarını panoramik olarak gördükten sonra otelimize geri döneceğiz.

Öğle ve akşam yemeklerini yerel restoranlarda alacağız.

Gezimizin İkinci Gecesi Rio De Janerio , 5* Windsor Marapendi Hotel  ( 2 )

Öğle ve akşam yemeklerini yerel restoranlarda alacağız.

Gezimizin İkinci Gecesi Rio De Janerio , 5* Sheraton Grand Rio Hotel  ( 2 )

Kahvaltının ardından Rio Da Janerio turumuza devam edeceğiz. Rio’nun tarihi ve modern taraflarını göreceğimiz bu turda geleneksel Cinelandia Meydanı, Belediye Binası, Katedral, renkli merdivenlerin olduğu Escadaria Selaron ve tarihi binaları ilk göreceğimi yerler olacak. Sonrasında daha modern olarak bilinen Water Front bölgesine gideceğiz. Olimpiyatlar için özel olarak dekore edilen bölgede  Praça Maua Meydanı ve ünlü müzeler yer alıyor. Öğle yemeğini Rio’nun en ünlü geleneksel restoranlarından biri olan Confeitaria Colombo ‘da alacağız. Sonrasında Rio Karnavalının yapıldığı yer olan Sambodrome ‘u görerek otelimize geri döneceğiz.

Akşam ise etkileyici bir gösteri bizi bekliyor. Akşam yemeğini aldıktan sonra yarım saat sürecek profesyonel dansçıların eşliğinde Samba dersi başlayacak. Sonrasında ise yerlerimize geçip muhteşem gösteriyi izleyeceğiz.

Gezimizin Üçüncü Gecesi  Rio Da Janerio , 5* Windsor Marapendi ( 3 )

br4 300x189 Brezilya & Arjantin & Şilibr5 300x188 Brezilya & Arjantin & Şili

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyor ve yerel havayolları ile  Iguazu Şelalelerinin Brezilya kısmında yer alan Foz de Iguacu Havalimanı için hareket ediyoruz. Iguazu’ya varışımızın ardından Brezilya tarafını gezeceğiz. Öğle yemeğinin ardından sınırdan geçerek Arjantin tarafında yer alan otelimize yerleşmiş olacağız. Akşam yemeğimiz otelde.

Gezimizin Dördüncü Gecesi  Iguazu,  5* Loi Suites Iguazu Hotel  ( 1 )

4brez Brezilya & Arjantin & Şili4brez2 Brezilya & Arjantin & Şili

Kahvaltının ardından bu kez Arjantin tarafından Iguazu Şelalelerini gezeceğiz. Bugün tekne turu yapıp şelaleyi daha yakından görebileceğiz. Çok özel tekne turunda hem Brezilya hem Arjantin tarafı görülebiliyor. Sonrasında isterseniz San Martin şelalesinin altında ıslak ama keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Öğle yemeği tur sırasında yerel restoranda alınıyor. Akşam yemeği ise otelde..

Gezimizin Beşinci Gecesi  Iguazu,  5* Loi Suites Iguazu Hotel  ( 1 )

Kahvaltının ardından  doğanın ortasında yer alan otelimizden ayrılıyor ve bu kez Arjantin tarafında yer alan Iguazu Havalimanı’na gidiyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız 1 saat 55 dakikalık yolculuk sonrası öğleden sonra Buenos Aires ‘e varmış olacağız. Sonrasında ise panoramik şehir turu yapıp otelimize yerleşeceğiz.

Akşam yemeğini otelde alacağız.

Gezimizin Altıncı Gecesi Buenos Aires, 5* Panamericano Hotel  ( 1 )

 

Gezimizin Altıncı Gecesi Buenos Aires, 5* Melia Buenos Aires  ( 1 )

Kahvaltının ardından şehir turumuz başlıyor. Arjantin’in başkenti Buenos Aires , özellikle 20.yüzyılın başlarında dünyanın en zengin şehirlerinden biriydi. Güney Amerika’nın Paris’i olarak anılan Buenos Aires , mimari olarak daha çok Avrupa şehirlerine benziyor.  Türkçe anlamı Güzel Havalar olan şehir, Brezilya Sao Paulo’nun ardından Güney Amerika’nın en büyük ikinci kentidir. Çoğu Güney Amerika ülkesi gibi anadili İspanyolca olsa da Buenos Aires’te azımsanamayacak kadar İtalyan kökenli kişi bulunur. Ayrıca Avrupa’dan kaçan Yahudilerin önemli bir bölümü de buraya yerleşmiş. Tangonun doğduğu topraklarda müziğe ve dansa doyacaksınız. Şehir turumuz sırasında ünlü isimlerin yattığı Recoleta Mezarlığı, Palermo, Mayıs Meydanı, Pembe Ev, Katedral, Puerto Madero, San Telmo,Caminito Caddesi, La Boca göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğini tur sırasında geleneksel bir Arjantin restoranında alacağız.

Akşam yemeği yerel restoranda alınıyor.

Gezimizin Yedinci Gecesi Buenos Aires, 5* Panamericano Hotel ( 2 )

 

brez7 Brezilya & Arjantin & Şili

Kahvaltının ardından Buenos Aires’in yarım saat dışarısında yer alan, zengin mahalleleri ve muhteşem doğası ile Tigre Deltası bölgesine gidiyoruz. Tropikal ormanın içerisinden geçen Parana Nehri ve çevresinde yer alan binlerce küçük adacığın oluşturduğu delta görülmesi gereken yerlerden. Yolumuz üzerinde San Isidro ‘da durup 19.yüzyılda yapılmış Katedrali göreceğiz. Sonrasında bizi bekleyen özel tekneler ile nehir üzerinde turumuza devam edeceğiz . Muhteşem manzaralar eşliğinde gerçekleştireceğimiz tekne turunun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Öğleden sonra ise Buenos Aires otelimize geri döneceğiz. Bu etkileyici şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için zamanımız olacak.

Akşamüzeri ise Tango gösterisi izlemek için çok özel bir restorana gideceğiz.

Gezimizin Sekizinci Gecesi Buenos Aires, 5* Panamericano Hotel ( 3 )

 

8brez Brezilya & Arjantin & Şili

ESQUİNA CARLOS GARDEL TANGO SHOW

Arjantin’in en ünlü tango sanatçılarından biri olan Carlos Gardel adı verilen kompleks yüzyılı aşkın süredir tango severlerin mabedi durumunda. İçerisinde yer alan restoran Chanta Chautro ise 1893 yılında açılmış. Başlarda sadece restoran olan mekan zamanla tango şovları ile ünlenmiş. Burda programımız akşam saatlerinde başlayacak. Önce bir saat kadar sürecek tango dersimiz var, profesyonel dansçılar size tangonun inceliklerini öğretmeye çalışacaklar. Sonrasında ise tarihi restoranda enfes bir menü bizleri bekliyor olacak. Yemeğin ardından ise gece yarısına kadar sürecek tango gösterileri başlayacak.

8rez2 Brezilya & Arjantin & Şili

Kahvaltının ardından Buenos Aires havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile 2 saat 10 dakikalık yolcuk sonrası öğle saatlerinde Şili’nin başkenti Santiago’ya varmış olacağız.  Öğleden sonra  şehir turumuz başlayacak. Kolonyal ve modern mimarinin bir arada olduğu Santiago turumuz 880 metre yüksekliği bulunan San Cristobal Tepesinde başlıyor.  Buradan tüm şehri görecek, bolca fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında şehir merkezine gidiyoruz. İlk durağımız hemen hemen bütün Latin Amerika ülkelerinde de bulunan Plaza de Armas olacak. Katedral, Belediye Binası, Merkez Postane göreceğimiz diğer yerler arasında . Kolonyal dönemi en iyi görebileceğimiz Concha y Toro Meydanını da gördükten sonra otelimize geri döneceğiz.  Akşam yemeğini otelde alacağız.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Santiago,  5* Plaza San Francisco Hotel ( 1 )

 

Buenos Aires – Santiago Şili Brezilya & Arjantin & Şili

Geç kahvaltının ardından dünyaca meşhur Şili şaraplarını tatmak ve muhteşem bağları görmek için Maipo Vadisine gideceğiz. Bugün iki farklı üzüm bağı gezeceğiz. İlk olarak kurulduğu 1856 yılından beri aynı aile tarafından işletilen Cousino Macul şaraplarının yapıldığı bağlara gideceğiz. Cousino Macul ‘de  Maipo Vadisinin tüm karakteristik özelliklerini bulabileceğiniz yüksek kaliteli Şili şarapları bulunuyor. Gezimizde tarihi mahzeni gezerken yetkililerden orada üretilen şarapların özelliklerini dinleyeceğiz. Sonrasında ise şarap tatma imkanımız var. Varietal , Reserva , Gran Reserva  şaraplarını deneyeceğiz. Beğendiğiniz şarapları alabilirsiniz. Diğer şarap markası ise Concha y Toro. 1883 yılında kurulan şarap evi Latin Amerika’nın en büyük şarap ihracatçısı olarak biliniyor . Toplamda 130 ülkede satılan şaraplar içerisinde en ünlüleri ise « Casillero del Diablo» ve «Don Melchor» markaları. Burada da mahzen gezip şarapları tadacağız. Turumuzun ardından Santiago ‘ya geri dönüyoruz.

Gezimizin Onuncu Gecesi Santiago, 5* Plaza San Francisco Hotel ( 2 )

 

Santiago – Maipo Vadisi Brezilya & Arjantin & Şili

Kahvaltının ardından tam gün sürecek Vina del Mar & Valparaiso turu yapacağız. Santiago ‘dan yaklaşık iki saat uzaklıkta bulunan sahil kasabası Vina Del Mar ‘a Curacavi ve Casablanca Vadisi üzerinden gideceğiz. Üzüm bağları, meyve bahçeleri ve ormanlar arasında yapacağımız keyifli yolculuk sonrası plajları ile ünlü Vina Del Mar ‘a varmış olacağız. Şili’nin en eski otellerinden Hotel Del Mar, ünlü Casino, Peru Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında ise UNESCO miras listesinde yer alan büyüleyici  şehir Valparaiso ‘ya gidiyoruz. Sanatçıların çok sevdiği şehir kartpostaldan çıkmış gibi duruyor. Panoramik turumuzda önce Kongre Binası , O’Higgins Park, İtalya Parkı, Victoria Meydanı, Sotomayor Meydanı göreceğimiz yerler. Sonrasında aracımızdan inip yürüyerek bu tarihi kenti gezeceğiz.  Valparaiso tepelerinde yer alan manzara noktaları Atkinson ve Gervasoni ‘de mola vereceğiz. Ardından hala kullanılan teleferiklerle kısa bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeğini manzaralı restoranda alacağız. Turumuzun ardından Santiago’ya geri döneceğiz .

Gala yemeği için hoş bir restorana sizleri davet edeceğiz.

Gezimizin On Birinci Gecesi Santaigo, 5* Plaza San Francisco Hotel ( 3 )

Santiago – Vina Del Mar – Valparaiso Brezilya & Arjantin & Şili

Kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak. Akşamüzeri yerel havayolları ile Brezilya Sao Paulo’ya geri döneceğiz. Burada yaklaşık dört saat aktarma süremiz olacak.

Gezimizin On İkinci  Gecesi Uçakta

Brezilya Sao Paulo Havalimanında yapacağımız aktarmanın ardından Türk Hava Yolları TK 16 uçuşu ile 03:45 ‘te İstanbul için hareket edeceğiz. Direkt yolculuğumuz 12 saat 25 dakika sürecek. Yerel saat ile 22:10 ‘da İstanbul Atatürk Havalimanına varmış olacağız.

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1) Teleferiklerle çıkacağımız Corcavado Tepesi’nden Rio’nun manzarasını izlemek.

 

2) Profesyonellerden ders alarak tangoyu yerinde öğrenmek.

 

3) Brezilya ve Arjantin’in ortak güzelliği Iguazu Şelalasi’nde yürüyüşler yapmak.

 

4) Geleneksel restoranlarda yerel tatları deneyimlemek.

 

5) Dünyanın en iyi şaraplarından biri olan Cousino Macul şaraplarının yapımını izlemek ve bu şarapları tadımlamak.

 

6) Üzüm bağları, meyve bahçeleri ve ormanlar arasında ilerleyip plajları ile ünlü Vina Del Mar’da gezmek.

 

7) Sanatçıların göz bebeği, UNESCO miras listesinde yer alan Valparaiso’da hoşça vakit geçirmek.

 

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Yerel Havayolları ile Rio Da Janerio – Iguazu / Iguazu – Buenos Aires / Buenos Aires – Santiago / Santiago – Sao Paulo Uçuşları
 • Rio Da Janerio, 5* Windsor Marapendi Hotel 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Iguazu, 5* Loi Suites Hotel 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Buenos Aires , 5* Panamericano Hotel 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Santiago, 5* Plaza San Francisco Hotel 3 gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Rio Da Janerio Şehir Turu, Corcovado ve Sugar Loaf Gezileri
 • Rio Da Janerio Akşam yemekli Samba Show
 • Iguazu Brezilya ve Arjantin tarafları Şelale Turu, Tekne Gezisi
 • Buenos Aires Şehir Turu, Tigre Deltası Turu
 • Buenos Aires Akşam Yemekli Tango Show
 • Santaigo Şehir Turu, Maipo Vadisi Turu, Vina Del Mar & Valparaiso Gezisi
 • Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Tur Sırasındaki Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yerel Asistanlık ve Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Özel Seyahat Kiti
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Sao Paulo Uçuşları
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için vize gerekmemektedir.

EKSTRA TURLARBütün turlar programa dahildir.

FİYATLAR

OtellerTarihKişi BaşıSingle Fiyatı
Rio Da Janerio, Windsor Marapendi Hotel vb.
Iguazu, Loi Suites Hotel vb.
Buenos Aires , Panamericano Hotel vb.
Santiago, Plaza San Francisco Hotel vb.
14 MART – 26 MART 2018
4250 EURO4.950 EURO

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@traveldreams.com.tr
All About Travel / Belge No : …
Bize Sorun !
BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr