Almanya Masal Yolu

BREMEN – TRENDELBURG – HAMELIN - SABABURG

Göknur Birincioğlu eşliğinde Almanya’nın masalsı kentlerine tatlı bir yolculuk… Bremen Mızıkacılarının ilginç hikayesi, Rapunzel’le birlikte bir akşam yemeği, Fareli Köyün Kavalcılarından eğlenceli bir gösteri ve çok daha fazlası bizlerle olacak.

YURTDIŞI TURLARI

Göknur Birincioğlu ile Almanya Masal Yolu

01 - 04 Eylül 2017

3 Gece 4 Gün

Avrupa

Almanya

KİŞİ BAŞI 1.450 EURO

TUR PROGRAMI

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Göknur Birincioğlu ve Travel Dreams yetkilileri ile buluşmanın ardından Türk Hava Yolları TK 1551 uçuşu ile 10:40 ‘ta Hannover ‘e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz THY konforu ile üç saat beş dakika sürüyor. Yerel saat ile 12:45 ‘te Hannover’e varıyoruz. Havalimanı işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Bremen’e devam ediyoruz.

Otele yerleşmemizin ardından Bremen’i keşfetmeye başlıyoruz. Göknur Birincioğlu size Grimm Kardeşler’in kaleme aldığı ‘Bremen Mızıkacıları’ hikayesini anlatırken masalın geçtiği yer ve kahramanları ile ilgili ilginç bilgiler verecek. Yapacağımız panoramik şehir gezisinde göreceğimiz yerler arasında Bremen Mızıkacıları Heykeli, Markplatz, Rathaus, Altstadt, Weser Nehri, Bremen Roland bulunuyor.

Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Birinci Gecesi Bremen ( 1 )

Kahvaltının ardından Trendelburg’a gitmek için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık üç buçuk saat sürüyor. Grimm Kardeşler’e göre Rapunzel ‘in yaşamış olduğu kule, tarihi dokusu korunarak otel haline getirilmiş. Gün boyu Rapunzel temalı sürpriz oyun ve eğlenceler sizleri bekliyor olacak .

Öğle ve akşam yemeklerini Şatoda alacağız.

Gezimizin İkinci Gecesi Trendelburg Şatosu ( 1 )

Kahvaltımızı muhteşem manzaralı Kale restoranında aldıktan sonra başka bir masalın içine girmek için Hamelin ‘e gideceğiz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası bu keyifli kente varmış olacağız. Şehir 13. yüzyılda gerçek anlamda fare istilasına uğramış. Grimm Kardeşler ise bunun üzerine « Hamelin’in Kavalcısı» , bizim bildiğimiz şekliyle Fareli Köyün Kavalcısı’nı yazmışlar. Bu masal şehrini Göknur Birincioğlu ile keşfederken hemen hemen her gün yapılan gösterileri de izleme şansımız olacak. Öğle yemeğini Hamelin’de yerel restoranda alacağız.

Öğleden sonra Trendelburg şatomuza geri dönüp kısa süre dinleneceğiz.

Akşamüzeri gezimizin son rüya noktası olan, kaldığımız Rapunzel Şatosu’na yaklaşık yirmi dakikalık uzaklıkta yer alan Dornröschenschloß Sababurg Şatosu’na gideceğiz. Burası Grimm Kardeşlerin en önemli yazıya geçirdiği masallardan biri olan Uyuyan Güzel’in şatosu. Şatoya vardığımızda bizi Uyunan Güzel ve yakışıklı Prens karşılıyor. Şato’nun muhteşem bahçesinde izleyeceğimiz kısa gösterinin ardından akşam yemeğini yine vadi manzaralı restoranda alacağız.

Unutamayacağınız günün ardından otelimize geri dönüyoruz.

Gezimizin Üçüncü Gecesi Trendelburg ( 2 )

Rapunzel Şatosu’nda keyifli kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Hannover Havalimanı’na gidiyoruz. Türk Hava Yolları TK 1552 uçuşu ile 13:40 ‘ta İstanbul için hareket ediyoruz. Akşam 17:45 ‘te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varmış olacağız.

Geceleme evinizde ..

Göknur Birincioğlu

Gökyüzüne aşığım, teleskoplara bayılırım. Yağmur yağdığında şemsiye açmam. Şapkaların ve pelerinlerin hayatımda hatrı sayılır bir yeri vardır. Uğur böceklerinin, yusufçukların, salyangozların ve gökuşaklarının şans getirdiğine inanırım. Beni sokakta kırmızı pelerinim ve şapkamla masal kahramanı kılığında görürseniz şaşırmayın! Muhtemelen yazacağım yeni masalın hazırlığı içindeyimdir. Geceleri halen gökyüzünden yeryüzüne olta salladığımı hayal ederek uykuya dalıyorum. Adı göklerden gelen bir oğlum, armoni ve bando sözcüklerinden ilham alarak Armando adını verdiğim bir akordiyonum var. Sözcüklerin sihirli olduğunu çok küçük yaşlarda fark ettim ve bütün ömrümü onların büyülü dünyasını keşfetmeniz için yaşamaya adadım. Hayal kurmaktan hiç vaz geçmemeniz dileğiyle…

 

Göknurella

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Bremen – İstanbul Uçak Bileti
 • Havalimanı Otel Transferleri
 • Bremen , Swissotel Bremen 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Trandelburg, Hotel Burg Trendelburg 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm geziler ve Giriş Ücretleri
 • Yerel Asistanlık ve Rehberlik Hizmetleri
 • Programda belirtilen 2 Öğle , 3 Akşam Yemeği
 • Yemeklerdeki İçecekler
 • Özel Aktiviteler, Sürpriz Eğlenceler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Göknur Birincioğlu Eşliği

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Almanya Vize İşlemleri
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için schengen vizesi gerekmektedir.

EKSTRA TURLARBütün geziler programa dahildir.

FİYATLAR

OTELLERDOUBLE ODA KİŞİ BAŞISINGLE ODA KİŞİBAŞIÇOCUK FİYATLARI
(İki Yetişkin Yanında)
Bremen , Swissotel Bremen vb1450 Euro1750 Euro750 Euro
Trandelburg, Hotel Burg Trendelburg vb

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Dümen Sokak
Palas Apt. No:1/4
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@traveldreams.com.tr
Bize Sorun !
BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr