Meksika Guatemala Turu

GUATEMALA CITY, LAKE ATITLAN, MEXICO CITY, CANCUN

Güneş ve Ay Piramitlerinin muhteşem gücü, Chichen İtza’nın inanılmaz hikayesi, Cancun’un muhteşem plajları, Ölüler Günü’nün coşkusu ve duygusallığı….

YURTDIŞI TURLARI

Meksika - Guatemala

27 Ekim - 06 Kasım 2017

11 Gün 10 Gece

Orta Amerika

Azteklerin Dünyası

KİŞİ BAŞI 3750 EURO

TUR PROGRAMI

Travel Dreams Meksika Guatemala turu için İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali (Terminal I) kontuarında 04:00’te Travel Dreams  acente kontuarında  buluşuyoruz.

Gezi belge ve kitlerinin verilmesi sonrası 06:15’te Air France Havayolları AF 1391 sayılı uçuşu ile İstanbul (IST) Atatürk Havaalanı’ndan Paris (CDG) Charles de Gaulle Havaalanı’na hareket edeceğiz. Konforlu yolculuğumuz üç saat kırk dakika sürecek ve yerel saat ile 08:55 ‘te Paris’e varacağız. Burada yapılacak kısa aktarmanın ardından saat 11:00 ‘de Air France Havayolları AF 178 sayılı uçuşu ile Mexico City ( MEX ) Juarez Uluslararası Havaalanı’na hareket ediyoruz. Uçuşumuz Airbus A380 çift katlı uçağı ile on iki saat on beş dakika sürecektir. İstanbul ile Mexico City arasında – 9 saat fark vardır.

Yerel saat ile 15:50’de Mexico City ( MEX ) Juarez Uluslararası Havaalanı’na iniş. Son aktarmamızın ardından 20:30 ‘da Guatemala City için hareket edeceğiz. Guatemala’ya 21:20’de vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.
Gezimizin Birinci Gecesi Guatemala City (1)

Guatemala City Turu, Öğle ve Akşam Yemekleri, Atitlan Gölü

Kahvaltının ardından Guatemala City turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında La Reforma meydanı, Guetamala’yı genel olarak görebileceğimiz Kabartma Harita, Milli Saray, Katedral var. Öğle yemeğini şehir manzaralı yerel restoranda alacağız. Yemeğin ardından sadece Guatemala’nın değil dünyanın en güzel göllerinden biri olan Atitlan Gölü için hareket edeceğiz. Panoramik yolculuğumuz yaklaşık üç saat sürecek. Sonrasında göl kenarında yer alan muhteşem manzaralı otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği otelde alınıyor.

Gezimizin İkinci Gecesi Atitlan Gölü (1)

Atitlan Gölü Bot Turu, Öğle ve Akşam Yemekleri

Kahvaltının ardından sizleri unutamayacağınız bir geziye davet ediyoruz. Atitlan Gölü üç farklı volkanik yanardağ ile çevrilidir. Bu hem görülecek çok yer hem de nefes kesici manzaralar demek. Otelin hemen önünden kalkacak özel bot ile bu yanardağlar etrafında çevrilmiş kartpostal gibi olan iki köyü ziyaret edeceğiz. San Juan la Laguna , Maya kültürünü gerçek yerinde görebileceğiniz, eski ve yeni Guetamala kültürünü karşılaştırabileceğiniz çok özel bir köy. Santiago Atitlan ise Mayaların en eski ve özel dini kitabının bulunduğu köy. Sonrasında yerel ürünler alabileceğiniz pazarda serbest zamanımız olacak. Öğle yemeğini tur sırasında Maya yemekleri sunan yerel restoranda alacağız.

Bot bizi yine otelimize bırakacak.
Akşam yemeğini yine otelimizde alacağız.

Gezimizin Üçüncü Gecesi Atitlan Gölü (2)

Atitlan Gölü – Guatemala City Transfer, Guatemala City – Mexico City uçuşu, Akşam Yemeği

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor yine keyifli bir yolculuk sonrası Guatemala City La Aurora Uluslararası Havalimanı’na gidiyoruz. Yerel havayolları ile 15:55 ‘te Mexico City için hareket edeceğiz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından 18:00 ‘de Mexico City ‘ye varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından ayrılıyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda.

Gezimizin Dördüncü Gecesi Mexico City (1)

Mexico City Turu, Teotihuacan Arkeolojik Sitesi, Quetzalcoatl Tapınağı, Güneş ve Ay Piramitleri, Öğle ve Akşam Yemekleri

Kahvaltının ardından tarihi şehir Mexico City ‘yi gezmeye başlıyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan tarihi şehir merkezi gezimizde ; Anayasa Meydanı olarak bilinen Zocalo Meydanı, Koloniyel tarzda yaşam alanları ile ünlü Mexico City caddeleri, eski bir Aztek tapınağı yıkılıp yerine yapılan Metropolitan Katedrali, Tolsa Meydanı göreceğimiz yerler arasında . Öğle yemeğini şehir manzaralı yerel restoranda alacağız. Yemeğin ardından Tanrıların Yeri anlamına gelen Teotihuacan Antik Kentine gidiyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğun ardından varacağımız UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan Aztek kentinde Quetzalcoatl Tapınağı, Ölüler Yolu, Güneş ve Ay Piramitleri, Jaguar Tapınağı, Quetzalpapalotl Sarayı göreceğimiz başlıca yerler. Akşamüzeri Mexico City otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Beşinci Mexico City (2)

Ölüler Günü Festivali

Adının Ölüler Günü olduğuna bakmayın, Meksika’da kutlanan en eğlenceli ve farklı festivallerden birine dahil olacağız bugün. Azteklere kadar uzanan bu festival ölüleri anma ve onlara hediyeler sunma günü. Gerçek ölümün unutulduğunuz zaman gerçekleştiğine inanan binlerce kişi sokaklara dökülecek ve en keyifli festivallerden birine imza atacak. Biz de bu keyifli anlara ortak olacağız.

Gezimizin Altıncı Gecesi Mexico City (3)

Mexico City – Cancun Uçuşu, Cancun Turu

Kahvaltının ardından Cancun uçuşu için havalimanına gidiyoruz. Interjet Havayolları 402310 sefer sayılı uçuşu ile 11:15 ‘te hareket ediyoruz. Yolculuğumuz iki saat beş dakika sürecek.

Cancun Uluslararası Havalimanı’na 14:15 ‘te varışımızın ardından Cancun’u kısaca keşfedip oteller bölgesinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Her şey dahil konsepti ile hizmet veren otelimizin ve muhteşem kumsalların tadını çıkarabilirsiniz.

Gezimizin Yedinci Gecesi Cancun (1)

Gezimizin Sekizinci Gecesi Cancun (2)

Kahvaltı sonrası Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Maya tarihinin en önemli yapılarından biri olan aynı zaman Maya Takvimini simgeleyen Chichen Itza için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık iki saat otuz dakika sürecek. Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olan Chichen Itza’daki Kukulkan Piramidi Mayaların gelişmiş astronomi ve matematik bilgisini de ispatlıyor bize. Piramidin dört bir yanında 4 x 91 sütun bulunuyor, tepedeki sütunu da eklediğinizde yılın günleri toplamı 365 bulunuyor. Ayrıca sadece ilkbahar ve sonbahar ekinoks dönemlerinde güneş ışınları , piramidin dibinde bulunan iki başlı yılana eşit gölge oluşturuyor. Bunlar gibi çok sayıda keyifli hikaye eşliğinde Piramidin dışında Savaşçılar Tapınağı, Gözlemevi , Rahibeler Manastırı gibi komplekste yer alan diğer eserleri gördükten sonra öğle yemeğimizi bu bölgede alıyoruz. Yemeğin ardından Cancun’a geri döneceğiz. Akşam saatlerinde otelimizdeyiz.

Chichen Itza Turu, Öğle Yemeği

Cancun Serbest Gün

Karayipler Denizi ile Meksika Körfezi’nin birleştiği noktada yer alan Cancun’un eşsiz bir denizi ve uzun bembeyaz kumsalları vardır. Oteller bölgesi olarak anılan ince yarımada üzerinde çok sayıda alışveriş noktaları ve eğlence mekanları bulunuyor.

Deniz kenarında yer alan otelimizin keyfini çıkarabilir ya da Cancun’u keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Cancun (3)

Havalimanı transferi, Cancun – Mexico City – Paris uçuşu

Geç kahvaltının ve serbest zamanın ardından havalimanına gidiyoruz. Yerel Havayolları ile 15:25 ‘te Mexico City için hareket edeceğiz.
Mexico City ‘ye 16:50 ‘de varışımızın ardından Air France uçağına aktarma yapacağız. Air France AF 179 ile Paris’e saat 20:05 ‘te hareket ediyoruz.

Gezimizin Onuncu Gecesi Uçakta

Paris – İstanbul uçuşu

Yerel saat ile 13:30 ‘da Paris Charles de Gaulle Havaalanı’na varmış olacağız. Burada yapılacak aktarma sonrasında Air France AF 1390 sayılı uçağı ile 18:30’da İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 23:50 ‘de İstanbul’dayız.

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1)James Bond serisinin en son ve en güzel filminin çekildiği yerde, filme konu olan ölüler günü festivalini görmek

 

2)Sadece Guatemala’nın değil dünyanın en güzel göllerinden biri olan Atitlan Gölü’nde bot gezisi yapmak ve bu muhteşem gölün kenarında konaklamak

 

3)Başkent Mexico City’nin UNESCO tarafından koruma altına alınmış tarihi merkezini gezmek

 

4)Maya tarihinin en önemli yapılarından biri olan aynı zaman Maya Takvimini simgeleyen Chichen Itza’yı ziyaret etmek

 

5)Karayipler Denizi ile Meksika Körfezi’nin birleştiği noktada yer alan Cancun’un eşsiz bir denizinde yüzmek ve bembeyaz kumsallarında güneşlenmek

 

6)Tarihi Azteklere kadar uzanan, dünyanın en farklı ve eğlenceli festivaline katılmak

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Travel Dreams Profesyonelliği ve Özeni, Acenta Yetkilisi Katılımı
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik, Yerel Rehber veya Asistanlar
 • Air France Ekonomi Sınıfı İstanbul Mexico City Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Yerel Havayolları Mexico City – Guatemala City – Mexico CityUçak Biletleri
 • Yerel Havayolları ile Mexico City – Cancun – Mexico City Uçak Biletleri
 • Guatemala City 5* Real Intercontinental Hotel , 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Atitlan Gölü 4* Hotel Atitlan, 2 gece kahvaltı ve akşam yemekleri dahil konaklama
 • Mexico City 4* Galeria Plaza Hotel, 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Cancun 5* Hotel Krystal Grand Punta Cancun , 3 gece her şey dahil konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler ve Ulaşım, Belirtilen Gezilerdeki Tüm Girişler
 • Programda belirtilen 6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği
 • Atitlan Gölü Bot Turu
 • Gezi Kiti ve Kitapçığı, Bilgilendirme Formları
 • Seyahat Sağlık Sigortası

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Uçuşlarda Belirtilen Bagaj Hakları Üzerindeki Ek Ücretler
 • Meksika Vize işlemleri ( Geçerli ABD vizesi olanlar Meksika’ya vizesiz girebilirler )
 • Yemeklerdeki içecekler ( Cancun Otel Hariç )

Tüm Kişisel Harcamalarınız, Belirtilmeyen Diğer Tüm Servis Ve Hizmetler

VİZEGuatemala Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Meksika için vize gerekmektedir. (Geçerli ABD vizesi olan misafirlerimiz Meksika’ya bu vizeyle giriş yapabilirler.)

EKSTRA TURLARBütün geziler programa dahildir.

OTEL FİYATLARI

OTELTARİHDOUBLE ODA KİŞİ BAŞITEK KİŞİ KONAKLAMA
Guatemala City 5* Real Intercontinental Hotel vb
Atitlan Gölü 4* Hotel Atitlan vb
Mexico City 5* Hotel Krystal Grand Reforma vb
Cancun 5* Hotel Krystal Grand Punta Cancun vb
27 Ekim - 04 Kasım3950 EURO4750 EURO

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Dümen Sokak
Palas Apt. No:1/4
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@traveldreams.com.tr
Bize Sorun !
BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr