Moskova & St Petersburg Turu

SAİM AKÇIL EŞLİĞİNDE MOSKOVA & ST. PETERSBURG GEZİSİ, BOLŞOY TİYATROSU TARİHİ SALONUNDA DON KİŞOT BALESİ

Alanında uzman kişilerle sık sık düzenlediğimiz kültür sanat turlarına bir yenisi daha ekleniyor. Saim Akçıl eşlinde Moskova & St Petersburg Turu… Eski ve yeni başkenti aynı anda görmemize fırsat veren Moskova & St Petersburg Turu, muhteşem yapıları, görkemli mimarisinin yanı sıra, sanatla dolu günler vad ediyor. Keman virtüözü ve orkestra şefi Saim Akçıl eşliğinde ünlü bale gösterisi Don Kişot’u Bolşoy Tiyatrosu’nda izleme fırsatı yakalayacağımız Moskova & St Petersburg Turu, kendinize katacaklarınız ve bu güzel şehirlerde deneyimleyecekleriniz açısından davetkar bir seyahat… .

Yurtdışı Turları

Kültür ve Sanat Turları

19 - 24 Eylül 2017

5 Gece 6 Gün

Asya

Rusya

KİŞİ BAŞI 1950 EURO

TUR PROGRAMI

İstanbul Atatürk Havalimanı Travel Dreams kontuarında buluşmanın ardından Türk Hava Yolları TK 413 uçuşu ile 07:50 ‘de Moskova için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 2 saat 45 dakika sürecek. Yerel saat ile 10:35 ‘de Moskova Vnukovo Havalimanı’na varmış olacağız. Moskova ile Türkiye arasında saat farkı yoktur.

Varışımızın ardından şehir merkezinde yer alan otelimize geçerek kısa süre dinleniyoruz. Ardından Moskova’nın kalbi olan Kremlin Sarayı’nı gezeceğiz. Lenin ve Stalin gibi Rusya tarihinin önemli devlet adamalarının ülkeyi yönettikleri Kremlin’de Putin’in de çalışma ofisi bulunuyor. Görkemli sarayın içerisinde Müze ve Meryem Ana’nın göğe yükseldiği yer olduğuna inanılan Moskova’nın en önemli kilisesi Uspenski Kilisesi’ni gezeceğiz. Sonrasında Kızıl Meydana geçiyoruz. Mimarisi ile ünlü Aziz Vasil Katedrali burada göreceğimiz en önemli eser olacak. Meydanın kenarında günümüzde alışveriş merkezi, kafe restoranlar ve hediyelik eşya satan mağazalar bulunuyor. Öğle yemeğini tur sırasında alıyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda…

Gezimizin Birinci Gecesi Moskova ( 1 )

Kahvaltının ardından Moskova şehir turumuza devam edeceğiz. Tverskaya Caddesi, Arbat Sokağı gezeceğimiz yerler olacak. Buralarda alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Novodevici Manastırı’na gideceğiz. Öğleden sonra ise serbest zamanımız olacak.

Akşamüzeri çok özel bir deneyim için dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosu’na gidiyoruz. Etkileyici tiyatro binası 1856’da Çar 2. Alexander tarafından yapılmış. Günümüze kadar çok sayıda ünlü müzisyene ve besteciye ev sahipliği yapmış olan tiyatro Rusya’nın en önemli turistik eserlerinden biridir. Biz Saim Akçıl eşliğinde Don Kişot Balesini izleyeceğiz. Üç perdelik Bale saat 19:00 ‘da başlıyor. Keyifli günün ardından otelimize geri dönüyoruz.

Gezimizin İkinci Gecesi Moskova ( 2 )

Kahvaltının ardından Moskova Sheremetyevo Havalimanı’na gidiyoruz. Rusya milli havayolları olan Aeroflot Havayolları SU 0018 uçuşu ile 12:55 ‘te Rusya’nın eski başkenti, en önemli şehirlerinden biri olan St. Petersburg için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 1 saat 20 dakika sürüyor. St. Petersbug Pulkova Havalimanı’na 14:15 ‘te varışımızın ardından şehir merkezinde yer alan otelimize geçerek kısa süre dinleniyoruz. Ardından sizleri yormayacak bir tekne turu yapacağız. Kanallar üzerine kurulu St. Petersburg’u keşfetmenin en ideal yollarından biri olan tekne turunda büyüleyici kenti tanımaya başlayacağız. Tekne turu bir saat civarında sürecek. Turun ardından otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Üçüncü Gecesi St. Petersburg ( 1 )

Kahvaltının ardından tüm gün sürecek şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Nevski Caddesi, görkemli St. Isaac Katedrali, Kan Kilisesi, Kazan Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Neva Nehri’nin diğer tarafına geçip Peter ve Paul Kalesini, Bolşevik devriminin en önemli tanıklarından Aurora Gemisini göreceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz.

Öğleden sonra ise dünyanın en önemli sanat müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi’ni rehber eşliğinde gezeceğiz. Kışlık Saray olarak yaptırılan binada günümüzde Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt başta olmak üzere çok sayıda dünyaca ünlü ressam / heykeltıraşın eserleri sergileniyor.

Gezimizin Dördüncü Gecesi St. Petersburg ( 2 )

Kahvaltının ardından St. Petersburg’un en güzel saraylarından biri olan Peterhof Sarayı’nı görmek için hareket ediyoruz. Rus tarihinin en önemli kişiliklerinden bizim Deli Petro olarak isimlendirmeyi tercih ettiğimiz Büyük Petro tarafından yazlık saray olarak yaptırılan Peterhof, muhteşem bahçesi ve mimarisi ile sizleri büyüleyecek. St. Petersburg’a bir saatlik mesafede bulunan sarayın bahçesinde çok sayıda fıskiye ve büyük bir havuz bulunuyor. Baltık Denizi kenarında yer alan sarayı gezdikten sonra öğle yemeğini yeşillikler içerisinde tipik Rus restoranında alacağız. Öğleden sonra otelimize geri dönüyoruz. Nevsky Caddesini gezmeye devam etmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Akşam yemeğini dans gösterileri eşliğinde yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Beşinci Gecesi St. Petersburg ( 3 )

Kahvaltının ardından öğle saatlerinde otelimizden ayrılıyor havalimanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları TK 402 uçuşu ile 15:15 ‘te İstanbul için hareket edeceğiz. Yolculuğumuz 3 saat 30 dakika sürecek. İstanbul Atatürk Havalimanı’na 18:45 ‘te varmış olacağız.

Geceleme evinizde…

Resim2 1 Saim Akçıl ile Moskova & St Petersburg Turu

Keman Virtüözü ve Orkestra Şefi Saim Akçıl

Saim Akçıl, kemana İstanbul Belediyesi Konservatuvarında Ekrem Zeki Ün ile başladı. Mezun olduktan sonra, altı ay Cemal Reşit Rey yönetimindeki İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrasında çalıştı. Yedek subaylık görevini tamamlayınca, İtalyan hükümetinden kazandığı bir bursla Venedik ve Roma’da Franco Ferrara yönetimindeki Uluslararası Gençlik Orkestrasında çalıştı. Bursu uzatılan Akçıl, Roma Santa Cecilia Konservatuvarında Vittorio Emanuele ve Arrigo Pelliccia ile olgunluk kursları yaptı. Aldığı bir teklif üzerine Milano’daki İ Pomeriggi di Milano Orkestrasında iki konser sezonu birinci kemancılık görevinde bulundu. Daha sonra davet edildiği Almanya Hagen Şehir Orkestrasında çalışırken, aynı zamanda Köln Devlet Yüksek Müzik Okulunda Prof. İgor Ozim’in sınıfından mezun oldu. Bu arada Max Rostal, Tibor Varga ve Andre Gertler gibi hocaların kurslarına katıldı. 1971-1973 yıllarında aldığı bir davet üzerine ülkesine dönen Akçıl, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında başkemancı (konsermayster) olarak çalıştı. 1973-1976 yıllarında Almanya Konstanz şehrindeki Bodensee Senfoni Orkestasında (Südwestdeutsche Filharmonie), 1976-1981 yıllarında ise Hollanda Leeuwarden şehrindeki Frizland Senfoni Orkestrasında (Frisk Orkest) başkemancı olarak çalıştıktan sonra, 1981 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Keman hocalığı görevine başladı.

Saim Akçıl, solist kemancı olarak Almanya, İsviçre, İtalya, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İran, Azerbaycan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Moldova’da orkestra ve Piyano eşliğinde bir çok konser verdi. Ayrıca Tibor Varga Festivali (Şion-İsviçre), İstanbul Uluslararası Müzik Festivali, Vivaldi Festivali (Venedik -İtalya), Varna Müzik Festivallerine (Bulgaristan) solist olarak katıldı. Akçıl, Türkiye’ye dönünce hocalığının yanı sıra 19 Mayıs Gençlik Orkestrası, Mülkiyeliler Oda Topluluğu ve Mimar Sinan Solistleri gibi orkestralar kurmuş, bir bakıma, özel orkestralarımızın gelişmesine öncülük etmiştir. Ukrayna Kiev Çaykovski Müzik Akademisinde Prof. Allin Vlasenko ile şeflik çalışan ve ayrıca çeşitli uluslararası kurslara katılan Akçıl, keza kurucusu olduğu Borusan Oda Orkestrasını 5 yıl yönetmiş ve bu toplulukla Uluslararası Ankara Müzik Festivali ve Anadolu turnelerinin yanı sıra, Almanya Turnesi konserlerini yönetmiş ve ayrıca 4 CD yapmıştır.

1992 yılında kurduğu Karadeniz Oda Orkestrası, daha sonraları Tekfen Filarmoni Orkestrası ismini almış ve 23 devletin sanatçılarından oluşan bu orkestrayla Türkiye’den başka Ukrayna, Bulgaristan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Yunanistan, Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Romanya, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Katar’da konserler vermiştir. Prof. Akçıl, yine Tekfen Filarmoni Orkestrasının 2004 yılında Türk-Japon dostluk yılı kutlamaları çerçevesinde Tokyo’da verdiği iki konserin yanısıra 2005 yılında Londra’da “The Turks” sergisinin kapanışı vesilesiyle düzenlenen konser ile AB parlementosu grup toplantıları döneminde Brüksel’de verilen konseri yönetmiştir. Ayrıca çeşitli sanatçılar tarafından bestelenen 11 İstiklal Marşının orkestra uyarlamalarını konserde yönetmiş ve CD kaydını yapmıştır. Akçıl, İtalya’nın Bari-Andria kentinde düzenlenen V. Uluslararası Keman Yarışmasında jüri başkanlığı, daha sonra da İtalya Gorizia’da, Lipitzer Keman Yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. Kişinev (Moldova), Bişkek (Kırgızistan), Almatı (Kazakistan), Malaga (İspanya), konservatuvarlarında olgunluk kursları veren Prof. Akçıl, 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarından emekli olup, halen Haliç Üniversitesi Konservatuvarında lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Moskova / St. Petersburg – İstanbul Uçak Biletleri
 • Yerel Havayolları ile Moskova – St. Petersburg Uçuşu
 • Moskova, 5* Intercontinental Tverskya Hotel vb. otellerde 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • St. Petersburg , 5* Crowne Plaza Hotel vb. 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Havalimanı – Otel Transferleri
 • Moskova Şehir Turu, Kremlin Sarayı Turu, Nazım Hikmet Mezarı, Arbat Turu
 • St. Petersburg Şehir Turu, Tekne Gezisi, Hermitage Müzesi , Peterhof Sarayı
 • Yerel Restoranlarda 3 Öğle , 3 Akşam Yemeği
 • Yerel Asistanlık ve Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Özel Seyahat Kiti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Saim Akçıl Eşliği

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Rusya Vize İşlemleri
 • Bale Bileti (Biletler Tercih Edeceğiniz Sınıfa Göre Alınacaktır )
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler, Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için Rusya vizesi gerekmektedir.

EKSTRA TURLARBütün geziler programa dahildir.

FİYATLAR

OTELLERTARİHLERİKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞITEK KİŞİLİK ODA FİYATI
Moskova, 5* Intercontinental Tverskya Hotel vb19 - 24 Eylül 20171950 Euro2450 Euro
St. Petersburg , 5* Crowne Plaza Hotel vb.

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Dümen Sokak
Palas Apt. No:1/4
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@traveldreams.com.tr
Bize Sorun !
BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr