John of God

Şifaya Yolculuk

“JOHN OF GOD” ŞİFAYA YOLCULUK


GÜNEY AMERİKA’DA SPİRİTÜEL BİR KASABA ; ABADIANIA

 

 

Brezilya’nın En Farklı Rotası…

 

Tüm dünyada giderek yaygınlaşan alternatif tatil, bir başka deyişle konseptli turların en ilgi çekeni spiritüel turlar artık ülkemizde de tercih edilmeye başladı.

 

İster yoğun yaşam temposu sebebiyle ihtiyaçtan ister farkındalığımız arttıkça diyelim ruhsal, bedensel ve zihinsel arınmanıza odaklanmış geziler birçok kişinin ilgisini çekiyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan ve dünyanın en önemli spiritüel merkezlerden biri kabul edilen Brezilya’nın Abadiana kasabası da gezginlerin tercihlerinde başı çekiyor.

 

John of God1 1024x768 JOHN OF GOD ŞİFAYA YOLCULUK

 

Brezilya’nın merkezi diyebileceğimiz bir konumda, başkent Brasil’e yaklaşık bir buçuk saat uzaklıktaki Abadiania, kristal maden yataklarının üzerine kurulmuş, denizden 1052 metre yükseklikte, yemyeşil bir araziye yayılmış küçücük şirin bir kasaba. Bitki örtüsünün zenginliği sebebiyle birçok farklı kuş ve kelebek türüne ev sahipliği yapıyor. Blue Morph kelebeklerinin yanı sıra nadir bulunan vahşi Tukan, scarlet macaw papağanı ve emular kuş gözlemcilerinin özellikle ilgisini çekecek nitelikte. Öyle eşsiz bir doğası varki gündoğumu ve gün batımını izlemek ayrı bir keyif veriyor.

 

 

Ruhunuzu dinlendireceğiniz spritüel bir kasaba…

 

Sokaklarında halen tavukların gezindiği, yer yer burnunuza tezek kokularının çalındığı hani o hep özlediğimiz doğal yaşamın ta kendisi ile karşılaşıyorsunuz burada. Ruhunuzu her yönüyle dinlendireceğiniz, arındıracağınız bu kasaba, tam anlamıyla spiritüel bir amaca hizmet ettiğinden irili ufaklı birçok kristali alabileceğiniz, tütsüler, rüya kapanları, spiritüel sözcük ve işaret baskılı giysiler, süs eşyaları, yağlı boya resimler, özel yağlar satan irili ufaklı dükkanlara ev sahipliği yapıyor. Masaj salonları, kristal ışıklı yataklar gibi alternatif tıbbın birçok çeşidi de bol bol bulunuyor.

 

John of God’ın şifa evi..

 

Kasabanın bu kadar popüler olmasının asıl sebebi ise dünyaca ünlü trans medyum John of God’ın burada bir şifa evinin bulunması. Özellikle Oprah Winfrey’in, John of God’ın şifasını deneyimleyen, sağlığına kavuşmuş kişilere programında bir çok kez yer vermesi ile tüm dünyanın ilgisini çekmiş, hem bedensel hem de ruhsal şifa bulmak isteyen milyonlarca insanın buraya akın etmesine sebep olmuş.

 

Casa de Dom Inacio ismi verilmiş şifa evi 1979 yılında Joao de Deus tarafından kurulmuş. Bugün John of God olarak bilinen şifacı, kendisini insanları iyileştirmeye adamış. Dünyanın dört bir yanından şifa bulmak isteyenler, bu şirin kasabaya akın akın geliyorlar. Son derece mütevazi bir kişilikle “hastaları iyileştiren ben değilim, iyileşmeyi sadece Allah yapıyor, ben sadece aracıyım” diyen John, Aids’ten, görme sorunlarına, her türlü sakatlıklara kadar birçok hastanın şifa bulmasını sağlamış. Ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklar için şifa arayanların manevi hastanesi haline gelmiş. İnanç, ırk, milliyet, sosyal statü ve mali durum gözetmeksizin herkese kapılarını açıyorlar. Hastalarını trans medyum olarak birçok manevi gelişmiş varlıklardan destek alarak iyileştiren John, şifa evinde her hafta çarşamba, perşembe ve cuma günleri , günde iki seans olmak üzere ziyaretçilerini ağırlıyor. Diğer günler ise ziyaretçiler, yemyeşil vadilere bakan teraslarda meditasyon yaparak, kutsal şelalede yıkanıp arınarak, kristal yataklarda çakralarını dengeleyerek veya kutsal varlıkların da eşlik ettiği masajlar ile arınma ve şifalanma süreçlerine katkıda bulunuyorlar.

Kasabada büyük otel bulunmuyor, basit ihtiyaçlarınızı karşılayacak mütevazi ölçülerde pansiyonlar bulunuyor. Kasabanın öyle dingin bir atmosferi varki zaten burada tüm egolarınızdan arınarak ruhsal ve bedensel şifalanmanıza odaklanıyorsunuz. Pansiyonlar genellikle kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini de veriyor. Taze meyve ve sebzelerin ağırlıkta olduğu yemekler çok basit ama oldukça lezzetli, Türk damak tadına da çok uzak değil. Civarda yine mütevazi kafe ve restoranlar bulunuyor. Benim burada en sevdiğim keşfim açaili kakao oldu.

 

John of God3 1024x768 JOHN OF GOD ŞİFAYA YOLCULUK

 

Klasik tatillerden sıkıldıysanız, biraz ruhunuzu dinlendirmek veya bir rahatsızlığınıza şifa bulmak istiyorsanız Abadiania tam da aradığınızı size veriyor olacak. John of God’ın şifası sizleri daha kasabaya adımınızı attığınız anda karşılıyor, güzellikler ile uğurluyor.


BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr