Güney Hindistan

Masalsı Güney Hindistan

Güney Hindistan

1 - 11 Kasım 2018

11 Gün 10 Gece

Asya

Ruhunuzun Derinliklerine Yolculuk

KİŞİ BAŞI 2950 EURO

TUR PROGRAMI

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda buluşmanın ardından Qatar Havayolları QR 314 uçuşu ile 13:45 ‘te Doha için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 3 saat 50 dakika sürecek ve yerel saat ile 17:35’te Doha’ya varıyoruz. Sadece bir saatlik aktarmanın ardından 18:35 ‘te Güney Hindistan bölgesinin giriş kapısı olan Chennai için yolumuza devam edeceğiz. Bu kez yolculuğumuz 4 saat 45 dakika sürecek ve yerel saat ile gece yarısından sonra 01:50 ‘de Chennai ‘ye varmış olacağız. Havalimanı işlemlerinin ardından direkt otelimize yerleşeceğiz.

Gezimizin birinci gecesi Chennai ( 1 )

Geç saatte otele varışımızın ardından öğle yemeğine kadar otelde dinlenmek için zamanımız olacak. Öğle yemeğini otelde aldıktan sonra Chennai şehir turu yapacağı. Bengal Körfezi kıyısında bulundan Hindistan’ın en büyük dördüncü metropolü olan Chennai’de Ulusal Müze, Tanrı Şiva’ya adanan Kapaleeshwarar Tapınağı, St. George Kalesi, San Thome Katedrali, Marina Beach göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otele geri döneceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

Gezimizin ikinci gecesi Chennai ( 2 )

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Mahabalipuram ‘a gidiyoruz. Deniz kenarında yer alan şehir, dünya miras listesinde yer alan tapınak kompleksi ile biliniyor. Pallava döneminde yedinci yüzyılda yapılan Kıyı Tapınağı’nda 14 mağara tapınağı, yekpare dev kayalardan yapılan taş tapınaklar yer alıyor. Öğle yemeğinin ardından Pondicherry’e gidiyoruz. Burada binlerce üyesi bulunan, Hindistan’ın en önemli Ashramlarından ziyaret edeceğiz. Kendini keşfetmek, yenilenmek ve huzura kavuşmak isteyen Ashram gönüllülerinin yaşamlarını görme şansımız olacak. Sonrasında Ganesh Tapınağı’nı gezip otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği otelde alınıyor.

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Tanjore ‘ye gidiyoruz. Yolumuzun üzerinde Gangaikondaicholapuram ve Darasuram Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Gangaikondaicholapuram 11.yüzyılda yapılmış ve 55 metrelik kulesi ile ünlüdür. Öğle yemeğinin ardından Swamimalai halkının kurduğu köye gideceğiz. Cauvery nehri kıyısında kurulmuş köyde tarımcılık çok yaygın. Sonrasında Darasuram ‘ a gidiyoruz. Burada mimari harikası Airavateshvara Tapınağı’nı gezeceğiz. Akşamüzeri Tanjore otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

Gezimizin dördüncü gecesi Tanjore ( 1 )

Kahvaltının ardından Brihadishwara Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tek parça 80 tonluk granit taşlarının kullanıldığı tapınak, Mısır piramitleri ile aynı inşaat yöntemi ile yapılmış tapınak sizi çok etkileyecek. Sonrasında Madurai ‘ye gideceğiz. Burada Trichy, Srirangam Tapınağı göreceğimiz diğer yerler. Otele yerleştikten sonra akşamüzeri görkemli Meenakshi Tapınağı’nda ışıklar altında göreceğiz.

Gezimizin beşinci gecesi Madurai ( 1 )

 

Kahvaltının ardından Tanrı Şiva’ya adanmış Meenakshi Tapınağı’nı detaylı gezeceğiz. Gezimiz sırasında tapınağın iç kısmında dua edenler ve ritüelleri görebileceksiniz. Öğle yemeğinin ardından Periyar’a hareket ediyoruz. Burada Baharat Bahçelerini gezip otele yerleşeceğiz. Akşamüzeri Periyar merkezine inip şehri dolaşacak, ünlü baharat marketini göreceğiz.

Gezimizin altıncı gecesi Periyar ( 1 )

Kahvaltının ardından Periyar Gölü’nde yaklaşık bir buçuk saat sürecek keyifli bir bot turu yapacağız. Milli park bölgesinde yapılan gezide doğal ortamlarında yaşayan vahşi hayvanları da görebileceğiz. Sonrasında Kumarakom’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde yerel bir restoranda klasik Kerala yemeği yiyeceğiz. Öğleden sonra otelimize yerleşeceğiz ve serbest zamanımız olacak. Doğanın içerisinde yer alan otelimizde dinlenmek için vaktimiz olacak.

Gezimizin yedinci gecesi Kumarakom ( 1 )

Kahvaltının ardından gezimizin en keyifli günlerinden birini yaşayacağız. Yerel botlar ile Alleppey kanallarında yaklaşık üç saat sürecek gezinti yapacağız. Öğle yemeğini botta alıyoruz. Sonrasında Koçi’ye hareket ediyoruz. Otele gitmeden önce Kathakali Dansını izlemek için özel bir merkeze gidiyoruz. Hindistan’ın en önemli gösterilerinden olan Kathakali gösterisinde, Ramayana destanından hikayeler anlatılıyor. Etkileyici gösteriyi izledikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

Gezimizin sekizinci gecesi Koçi ( 1 )

Kahvaltının ardından Koçi şehir turu yapıyoruz. Hollanda ve Portekiz sömürgesi olan bu bölgede çok sayıda tarihi bina bulunuyor. En önemli yapılardan biri de 500 yıllık tarihi ile hala görkemli duran Kale’yi gezeceğiz. St. Francis Kilisesi, Santa Cruz Bazilikası göreceğimiz diğer yerler. Sonrasında deniz kenarına gidip Çinlilerin yaygın olarak kullandığı balık ağları ile nasıl balıkçılık yapıldığını gözlemleyeceğiz. Öğle yemeğini aldıktan sonra havalimanına gidecek ve yerel havayolları ile Mumbai’ye uçacağız.

Gezimizin dokuzuncu gecesi Mumbai ( 1 )

Kahvaltının ardından Hindistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Mumbai ‘yi gezeceğiz. Mumbai Kapısı, Afgan Kilisesi, Jain Tapınağı, Chowpatty, Kamala Nehru Parkı, Hacı Ali Camisi, Yerel Pazarlar göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğle yemeğinin ardından alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Geceleme Onuncu gecesi Mumbai ( 2 )

Gece yarısından sonra havalimanına gidiyor ve Qatar Havayolları QR 557 uçuşu ile 04:00 ‘te Doha için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 4 saat 5 dakika sürecek ve yerel saatte 05:35 ‘te Doha’ya varacağız. Sadece 1 saat 40 dakikalık aktarma süresinin ardından Qatar Havayolları QR 313 uçuşu ile Ankara için yola devam edeceğiz. Yolculuk 4 sat 15 dakika sürecek ve yerel saat ile 11:30 ‘da Ankara’ya varmış olacağız.

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

  1. Bengal Körfezi kıyısında bulundan Hindistan’ın en büyük dördüncü metropolü olan Chennai’de Ulusal Müze, Tanrı Şiva’ya adanan Kapaleeshwarar Tapınağı, St. George Kalesi, San Thome Katedrali, Marina Beach gibi tarihi ve etkileyici yerleri görmek..
  2. Yerel botlar ile Alleppey kanallarında keyifli bir gezi yapmak..
  3. Hindistan dramatik dansı Kathakali’yi izlemek..
  4. Hindistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Mumbai ‘ye giderek, Mumbai Kapısı, Afgan Kilisesi, Jain Tapınağı, Chowpatty, Kamala Nehru Parkı, Hacı Ali Camisi, Yerel Pazarlar’ı görmek.

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

• Qatar Havayolları ile Ankara – Chennai / Mumbai – Ankara Uçak Bileti
• Yerel Havayolları ile Koçi – Mumbai uçuşu
• Belirtilen otellerde toplam 10 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
• Tur boyunca konforlu araçlarla transferler
• Programda belirtilen tüm geziler, müze ve ören yeri girişleri
• Tur boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri
• Seyahat sağlık sigortası
• Yerel rehberlik hizmetleri

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

• Hindistan Vize işlemleri
• Yurtdışı çıkış harcı
• Programda belirtilmeyen geziler
• Yemeklerdeki içecekler
• Uçaklarda ekstra bagaj ücretleri
• Kişisel harcamalar

VİZEBu turumuz için Hindistan vizesi gerekmektedir. Acentamız belirli evrak talepleri doğrultusunda sizin için vize başvurusu yapma yetkisine sahiptir.

EKSTRA TURLARProgramda belirtilen bütün geziler tur fiyatına dahildir.

OTEL FİYATLARI

OTELTARİHÇift Kişilik Odalarda Kişi BaşıTek Kişilik Odalarda Konaklama
5* Deluxe Oteller1 - 11 Kasım2950 EURO
3700 EURO

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr