Kenya & Tanzanya Safari Turu

NAIROBI & MASAI MARA & SERENGETI & NGORONGORO

Yaşayacağınız deneyimlerin en unutulmazları ve olağanüstü anlarla dolu bir seyahat hayal edin. Edebildiğinizin çok ötesinde, birer ikon haline gelmiş Afrika simgelerinin süslediği bir seyahat… Doğu Afrika’nın en popüler ve sevilen bölgeleri Kenya ve Tanzanya’ya yapacağınız bu sıra dışı yolculuk, “önce hayaller olur” mottosuyla yola çıkan acentemizin sizlere birer armağanı… Vahşi yaşamın muazzam gücü, sonsuzluk hissi veren yemyeşil vadiler, sofranıza ortak olan sevimli bir zürafa, heyecan, adrenalin, sevgi, bütün duyularınızı harekete geçirecek her şey sizlerlebuluşuyor.

.

Safari Turları

Heyecan Dolu Topraklar

Her Gün Hareket İmkanı

12 Gün 11 Gece

Afrika

Kenya & Tanzanya

KİŞİ BAŞI 12.875 USD’DEN BAŞLAYAN FİYATLAR

TUR PROGRAMI

Yerel görevlimiz sizleri Nairobi Jomo Kenyatta Havalimanı’nda bekliyor olacak. Özel karşılamanın ardından yarım gün sürecek Nairobi şehir turu yapılıyor. Doğu Afrika’nın en önemli şehri olan Nairobi yerel dilde « serin sular yeri» demek. Yeşil caddeleri ve parkları ile ünlü Nairobi’de günümüzde çok sayıda gökdelen de bulunuyor. Uhuru Park ve ünlü «Out of Africa» kitabının yazarı Karen Blixen ev müzesi görülecek önemli yerler arasında .

Öğleden saatlerinde ise Nairobi merkeze yarım saatlik uzaklıkta yer alan, çevresi ormanlarla çevrili, zürafaları ile ünlü otel Giraffe Manor ‘a gidiliyor. Pek çok yerde fotoğraflarını gördüğünüz bu otelde zürafalarla yakın ilişkiler kurmak mümkün.

Öğle ve akşam yemeklerini otelde alacaksınız.

Gezimizin Birinci Gecesi Nairobi, Giraffe Manor ( 1 )

Kahvaltının ardından Nairobi Wilson Havalimanı’na gidiyor ve özel charter uçağıyla kısa bir uçuş sonrası Kichwa Airstrip pistine iniyorsunuz. Burada sizi yerel görevli karşılayacak ve kalacağınız &Beyond Kichwa Tembo Tented Camp ‘a götürecek.

Kenya ‘nın en iyi konaklama tesislerinden olan Kichwa Tembo Tented Camp, toplamda 40 özel çadırdan oluşuyor. Nehir kenarına yakın olan otel özellikle Büyük Göç zamanı çok hareketli oluyor. Yürüyüş safarileri de yapabileceğiniz bu otel Masai Mara ‘da en iyi safari yapabileceğiniz alanda kurulmuş.

Gezimizin İkinci Gecesi Masai Mara, &Beyond Kichwa Tembo Tented Camp ( 1 )

Sabah erken saatte atıştırmalıklar ile güne başlıyor ve sabah safarisi için otelden ayrılıyorsunuz. Konakladığınız kamp, parkın tam içerisinde yer aldığı için birkaç saat içerisinde çok sayıda hayvanı doğal ortamlarında görebileceksiniz. Safariler ortalama 3 – 4 saat sürüyor. Döndüğünüzde geç kahvaltı ve sonrasında öğle yemeği sizi bekliyor olacak. Öğleden sonra ise lüks kampın ve doğanın keyfini çıkarmak için serbest zamanınız olacak. Akşamüzeri ikinci safariyi yapacaksınız. Dönüşünüz karanlık bastıktan sonra olacak. Karanlıkta daha aktif olan özellikle büyük kediler ve sırtlanları görme şansınız daha yüksek… Masai Mara, Büyük Beşli olarak adlandırılan Aslan, Fil, Bufalo, Leopar, Gergedan dışında çok sayıda Antilop, Zebra, Zürafa, Sırtlan, Timsah, Su Aygırını rahatlıkla görebileceğiniz bir park.

Sabah ve akşam safarileri sırasında manzara noktası ya da nehir kenarında mola verip, atıştırmalıklar ve içki eşliğinde doğanın sessizliğine karışacağınızı unutmayın.

Gezimizin Üçüncü Gecesi Masai Mara, &Beyond Kichwa Tembo Tented Camp ( 2 )

Kahvaltının ardından özel uçak ile Migori ‘ye gidiliyor. Tanzanya sınırını geçtikten sonra ise yine özel uçakla Serengeti Milli Parkı içerisinde yer alan otele geçeceksiniz. Diğer turlardan farklı olarak konaklama yerleri arasındaki mesafeler özel küçük uçaklarla geçiliyor. Bu size hem zaman kazandıracak hem de uzun yorucu yolculuklar yapmanız gerekmeyecek.

&Beyond Grumeti Serengeti Tented Camp , Serengeti Milli Parkı’nın batısında yer alıyor. Burası Büyük Göçün en hareketli yaşandığı yerlerden biri. Nehir kenarında yer alan kampta zaman geçirirken nehirdeki su aygırları size eşlik ediyor olacak. Ayrıca çok sayıda hayvan su içmek için nehir kenarına geliyor. Böylece safari zamanları dışında da çok sayıda hayvan görme şansınız oluyor. Oldukça lüks olan kampın sadece 10 odası bulunuyor.

Gezimizin Dördüncü Gecesi Serengeti, &Beyond Grumeti Serengeti Tented Camp ( 1 )

Sabah ve akşam safarileri ile birlikte serbest zamanınızda kamptan nehre gelen hayvanları görebileceksiniz. Konaklamanıza tüm yemekler ve «bazı özel içecekler dışında» tüm içecekler dahil. &Beyond, bölgenin en iyi konaklama tesisleri ile birlikte en iyi safari araçlarına ve safari rehberlerine sahip. Böylece en iyi programı en keyifli şekilde yapmış olacaksınız.

Serengeti Milli Parkı, sadece Tanzanya’nın değil tüm Afrika’nın en iyi doğal parkı olarak biliniyor. Uçsuz bucaksız savanalar, göller, nehirler doğal ortamlarında yüzlerce farklı hayvan çeşidini görme imkanı sunuyor. Kampın bulunduğu bölge ise özellikle Aslan, Çita ve Sırtlan sürüleri ile ünlü. Bunların yanında çok sayıda hayvan da göreceksiniz.

Gezimizin Beşinci Gecesi Serengeti, &Beyond Grumeti Serengeti Tented Camp ( 2 )

Kahvaltının ardından özel uçak ile Serengeti ‘nin kuzey bölgesinde yer alan &Beyond Klein’s Camp ‘a gidiliyor. Varışı takiben çok özel bir safari gezisi başlayacak. Bu bölge farklı yükseklikteki tepeler ve vadilerden oluşuyor. Böylece etkileyici manzara noktalarından tüm vadide yer alan hayvanları görebiliyorsunuz. Büyük Göçün en iyi gözlemlenebildiği yerlerden biri olan bölgede konaklayacağınız kamp tepe üzerine kurulmuş.

&Beyond Klein’s Camp , 10 lüks odadan oluşuyor. Konaklamanıza tüm yemekler, günde 2 kez safari ve yerel tüm içecekler dahil.

Gezimizin Altıncı Gecesi Serengeti, &Beyond Klein’s Camp ( 1 )

&Beyond Klein’s Camp ‘da keyifli bir gün daha sizi bekliyor. Bu bölgede dar alan içerisinde çok sayıda aslan, sırtlan gibi büyük yırtıcılar var. Gece daha hareketli olan bu hayvanları akşam safarisinde avlanırken görme ihtimaliniz çok yüksek.

Günde iki safari yapılacak. Dileyenler için özel eğitimli rehberler ve koruyucular ile doğa yürüyüşü programı da bulunuyor. Tüm yemekler ve yerli içecekler konaklamaya dahil.

Gezimizin Yedinci Gecesi Serengeti, &Beyond Klein’s Camp ( 1 )

Sabah erken saatlerde safari yapacaksınız. Kahvaltının ardından özel uçakla yine Serengeti Milli Parkı içerisinde yer alan &Beyond Serengeti Under Canvas ‘a gidiliyor.

Serengeti Under Canvas otelinin sabit bir adresi yok. Büyük göçü takip ederek yıl içerisinde farklı bölgelere kuruluyor. Gerçek çadır konaklaması deneyimini lüks dokunuşlarla yaşamak için bu otel ideal.

Programınız akşam safarisi ile başlayacak. Diğer günlerde sabah ve akşam olmak üzere iki kez safari yapılıyor. Konaklamaya tüm yemekler ve bazı özel içecekler dışında tüm içkiler dahil.

Gezimizin Sekizinci Gecesi Serengeti, &Beyond Serengeti Under Canvas ( 1 )

Gün boyu doğanın tadını çıkarmaya devam edeceksiniz. Serengeti Under Canvas kampı Büyük Göçü takip ettiği için sürekli aksiyonun içerisinde olacaksınız. Odanızdan bile çok sayıda hayvanı görme şansınız var.

Gün içerisinde iki safari yapılıyor. Konaklamaya tüm yemekler ve bazı özel içecekler dışında tüm içkiler dahil.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Serengeti, &Beyond Serengeti Under Canvas ( 2 )

Sabah safarisi ve kahvaltının ardından özel uçak ile Ngorongoro Kraterinde yer alan &Beyond Ngorongoro Crater Lodge ‘a gideceksiniz.

Ngorongoro Crater Lodge , Afrika’nın en iyi lodge konaklamalarından biridir. Defalarca ödül alan bu otel , muhteşem manzarası ile ünlü. Toplamda 30 odası bulunan otelin her odasından etkileyici krateri görmek mümkün. Son derece lüks imkanları ve servisi ile gezinizin son günleri için en iyi alternatif olacak.

Bugün akşam safarisi yapılıyor. Konaklamaya tüm yemekler ve «bazı özel içecekler dışında» tüm içkiler dahil.

Gezimizin Onuncu Gecesi Ngorongoro , &Beyond Ngorongoro Crater Lodge ( 1 )

Ngorongoro Krateri, volkanik patlamalar sonucu oluşmuş . Dev krater içerisinde çok sayıda hayvan yaşıyor. Büyükbaş hayvanların yanı sıra içerisinde yer alan göllerde yüzlerce çeşit kuş türü de bulunuyor. Ngrongoro ‘nun simgesi olan , sayısı çok az kalsa da Siyah Gergadan göreceğiniz en etkileyici canlılardan. Görülmesi çok zor olan Leoparları görmek için de en ideal yerlerden biri olan kraterde ayrıca yaklaşık 70 Aslan yaşıyor.

Gün içerisinde iki safari yapılıyor. Konaklamaya tüm yemekler ve bazı özel içecekler dışında tüm içkiler dahil.

Gezimizin Onbirinci Gecesi Ngorongoro , &Beyond Ngorongoro Crater Lodge ( 2 )

Kahvaltının ardından Kilimanjaro Havalimanı’na transferiniz gerçekleşiyor. Kilimanjero ‘dan Türkiye’ye Türk Hava Yolları ile direkt uçuş bulunuyor.

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1) Hayallerin de ötesinde lüks detaylarla süslenmiş bir seyahat deneyimi yaşamak

 

2) Vahşi yaşamın bütün renkleriyle çok yakından tanışmak

 

3) Sevimli zürafalarla aynı masayı paylaşmak, onlarla birlikte bir yemek yemek

 

4) Odanızın geniş düzlüklere açılan verandasından güneşin batışını seyretmek

 

5) Sabah ve akşam deneyimli rehberler eşliğinde yapılacak safari turlarıyla büyük 5’liyi görme fırsatını yakalamak

 

6) Bir safari molası olarak, doğanın ortasına kurulacak seyyar masalarda ikram edilen atıştırmalıklarla, vahşi yaşamda piknik keyfini yaşamak

 

7) Gezimize dahil olan muhteşem yemeklerin ve leziz içkilerin tadını çıkarmak

 

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Kenya Nairobi Şehir turu ve transfeler
 • Nairobi Giraffe Manor 1 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Masai Mara , &Beyond Kichwa Tembo 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Serengeti, &Beyond Grumeti Serengeti 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Serengeti , &Beyond Klein’s Camp 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Serengeti , &Beyond Serengeti Under Canvas 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Ngorongoro, &Beyond Ngorongoro Crater Lodge 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Oteller arası özel uçak ile transferler
 • Günde 2 Safari , Doğa Yürüyüşleri , Özel Aktiviteler
 • Tüm Yemekler ve Yemeklerdeki Yerel İçecekler
 • Milli Park Girişleri
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Özel Hava Ambulansı Hizmeti Dahil Sigorta
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Travel Dreams Özel Seyahat Çantası
 • Travel Dreams Özel Safari Kitapçığı

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Türkiye – Nairobi / Kilimanjaro – Türkiye Uçak Bileti
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için bazı kapı vizeleri dışında vize gerekmemektedir.

EKSTRA TURLARBütün turlar programa dahildir.

FİYATLAR

TarihlerKişi BaşıSingle Fiyatı
01 Ocak – 31 Mayıs 2017 12.875 USDSORUNUZ
01 Haziran – 31 Ekim 201715.230 USDSORUNUZ
01 Kasım – 15 Aralık 2017 12.875 USDSORUNUZ

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr