Büyüleyici Namibya Turu

Dünyanın en fazla yeniden ziyaret edilen ülkesi Namibya

SAFARİ TURLARI

Vahşi Yaşamın Bütün Renklerini En Yakından Görme Fırsatı

Her Gün Hareket İmkanı

14 Gün 13 Gece

AFRİKA

Afrika'nın en popüler bölgeleri

KİŞİ BAŞI 7.250 EURO’DAN BAŞLAYAN FİYATLAR

TUR PROGRAMI

Türk Hava Yolları TK 42 seferi ile 01:40 ‘ta İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan  Güney Afrika Johannesburg için hareket ediliyor. Yolculuğunuz dokuz saat elli beş dakika sürecek . Yerel saat ile 10:35 ‘te Johannesburg’a varıyor,  kısa aktarma süresi sonrası Star Alliance üyesi South African Airlines ile 13:15 ‘te  Namibya’nın başkenti Windhoek’e gidiyorsunuz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası yerel saat ile 14:10 ‘da Windhoek’e varıyor ve otelinize yerleşiyorsunuz.

Öğleden sonra ise Windhoek şehir turu yapılıyor. Almanların uzun süre yönetimi altında kalmış Windhoek , tahmin edilebileceği gibi düzenli ve derli toplu bir şehir.  Ayrıca Afrika’da en iyi biranın Namibya’da üretildiği bilinir. Şehri genel hatlarıyla tanırken, yerel mağazalardan alışveriş yapma şansınız da olacak.

Akşam yemeği otelde alınıyor.

Gezimizin Birinci Gecesi Windhoek, Olive Exclusive ( 1 )

Kahvaltının ardından Windhoek ‘den ayrılıyor ve Namibya’nın en etkileyici bölgesine gitmek için yola koyuluyorsunuz. Yol boyunca Khomas Hochland dağlık alanlarında ara sıra mola verip fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Bu dağlık alanların genel adı «Great Escarpment» yani «Büyük Kayalıklar» , Namibya, Güney Afrika’nın kuzeyi, Zimbabve ve Mozambik’e kadar uzanan geniş bir hat üzerinde yer alan özel bir coğrafi oluşum ve bölgeyi temsil ediyor. Namibya bu oluşumları en iyi görebileceğiniz yer olarak biliniyor.

Öğleden sonra Namibya çölünde yer alan muhteşem otelinize varmış olacaksınız.

Gezimizin İkinci Gecesi  Sossusvlei, &Beyond Sossusvlei Desert Lodge ( 1 )

Kahvaltının ardından özel rehberlinizle birlikte gün boyu Namibya Çölünü keşfedeceksiniz.

Otelinizin de bulunduğu Sossusvlei , Çölü gezmek için ideal noktada bulunuyor.  Çevresinde dünyanın en yüksek kum tepeleri, derin ve renkli kanyonlar, özel bitki örtüsünü görebileceğiniz çöl alanları bulunuyor.

Bu sabah sizin özel bir deneyim bekliyor. Sabah erken saatte kum tepelerine gidiyor ve muhteşem gün doğumunu izliyorsunuz. Sonrasında ise sizin için özel olarak hazırlanacak, Namibya’nın simgesi sayılabilecek Deve Dikeni Ağacı altında , kum tepeleri manzaralı kahvaltınızı alacaksınız. Bu etkileyici deneyimin ardından otelinize geri dönerken Sesriem Kanyonu’nu gezeceksiniz. Bu etkileyici kanyon 30 metre derinliğinde ve 4 km uzunluğunda. Siz önemli noktalarını göreceksiniz.

Gezimizin Üçüncü Gecesi  Sossusvlei, &Beyond Sossusvlei Desert Lodge ( 2 )

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve özel aracınızla Naukluft Milli Parkı’ndan geçerek önce Gaub ve Kuiseb Kanyonlarından geçecek, sonrasında deniz kenarında yer alan Walvis Bay ‘e ulaşacaksınız. Burası deniz kenarında yaşayan flamingoları ile ünlü. Ayrıca çok sayıda pelikan ve diğer deniz kuşlarını görmek mümkün olacak.

Ardından iki gece konaklayacağınız Swakopmund ‘a gidiliyor. Burası hem turistler hem de yerel halkın tatil merkezi olarak kullandığı hoş bir sahil şehri. Tipik bir Alman kasabası olan Swakopmund ‘da çok sayıda bar ve restoran bulunuyor . Swakopmund, çölde geçen günlerinizin ardından keyifli ve dinlendirici bir durak olacak. Akşam yemeği deniz ürünleri le ünlü, iskele üzerinde yer alan Tug Restoranında.

Gezimizin Dördüncü Gecesi Swakopmund,  Hotel Zum Kaiser  ( 1 )

Kahvaltının ardından Walvis Bay ‘e gidecek, buradan kalkan yaklaşık yarım gün sürecek olan tekne turuna katılacaksınız.  Keyifli tur sırasında çok sayıda fok, yunus, pelikan, flamingo ve eğer şanslı iseniz balina görme şansınız olacak. Teknede atıştırmalıklar, taze istiridye, lokal şaraplar yolculuğunuza eşlik edecek.

Öğle saatlerinde tekneden inecek ve Swakopmund ‘a geri döneceksiniz. Öğleden sonra için bu eğlenceli şehirde yapacak çok aktivite bulunuyor.

Gezimizin Beşinci Gecesi Swakopmund,  Hotel Zum Kaiser  ( 2 )

Kahvaltının ardından Swakopmun ‘dan ayrılıyor hem doğal hayatı ile hem de coğrafi özellikleri ile sizleri büyüleyecek olan Damaraland ‘a hareket ediyorsunuz.

Yol sırasında Namibya ‘nın en yüksek dağı olan Brandberg ‘i göreceksiniz. Sonrasında ise renkli ve farklı şekillerde yüzlerce kaya oluşumunun yer aldığı Twyfelfontein Bölgesinde molalar vereceksiniz. Tarih öncesi dönemlere ait , UNESCO miras listesinde yer alan, üzerlerinde farklı resimler ve şekiller bulunan kayaları da göreceksiniz.

Akşam yemeğini konaklayacağınız lüks otelde alacaksınız. Oteliniz kayaların içine konumlanmış, muhteşem manzaralı odalara sahip.

Gezimizin Altıncı Gecesi Damaraland, Mowani Mountain Lodge ( 1 )

Damaraland, Etosha Milli Parkı’nın güneybatısında yer alıyor. Çöle adapte olmuş hayvanları görmek için ideal noktada yer alıyor. Namibya çöllerinin en ünlü hayvanı ise filler . Bu bölgede çok sayıda fil bulunuyor. Ayrıca gergedan, zebra,  ve az sayıda olsa da aslan bulunuyor. Klasik milli parklardan farklı olarak bugünkü safari turunuza kayalıklar, dağlar ve etkileyici panoramik manzaralar eşlik ediyor.

Öğleden sonra muhteşem otelinizde vakit geçirme ve dinlenme imkanınız olacak.

Gezimizin Yedinci Gecesi Damaraland, Mowani Mountain Lodge ( 2 )

Kahvaltının ardından safari yapmak için Namibya’nın en ideal bölgesi olan Etosha Milli Parkı ‘na hareket edeceksiniz.

Yolculuk boyunca farklı köylerden geçecek, yerel hayatı gözlemleyebileceksiniz. Ayrıca ender rastlanan ağaçların ve kayalaşmış bitkilerin yer aldığı Petrified Ormanı’nda fotoğraf molası vereceksiniz.

Öğleden sonra Etosha Milli Parkı girişinde yer alan lüks otelinize varmış olacaksınız. Varış saatinize göre safari yapacak ya da otelin keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Gezimizin Sekizinci Gecesi Etosha Milli Parkı, Ongava Tented Camp ( 1 )

Kahvaltının ardından gün boyu sürecek safariniz başlayacak. Özel araç ve rehberinizle yapacağınız safaride Etosha Milli Parkı içerisinde farklı alanlar ziyaret ediliyor.

Etosha Milli Parkı, Afrika’nın en önemli safari parklarından biridir. Geniş düzlükler, bol su alanları çok sayıda hayvanı görme imkanı sunacak. Etosha ‘da Büyük Beşli ( fil, aslan, leopar, bufalo, gergadan ) olarak adlandırılan hayvanların yanı sıra Zürafa, çok az rastlanan siyah yüzlü İmpala, sadece bu bölge ve Angola’nın bazı yerlerinde yaşayan Dağ Zebrası, dünyanın en küçük antilobu olan Damara Dik – Dik , siyah sırtlı Çakal gibi çok sayıda hayvan göreceksiniz.

Etosha Milli Parkı aynı zamanda geniş tuz alanları ile de diğer parklardan farklı . Tuz gölleri ve yabani hayvanları birlikte fotoğraflamak çok özel deneyim olacaktır.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Etosha Milli Parkı, Onguma Tented Camp ( 1 )

Gün boyu yine safari yapılıyor. Bir önceki gün görebildiğiniz hayvanlara göre bugünkü rotanız belirleniyor. Park içerisinde yer alan önemli hayvanları bulmak ya da siz hangi hayvanları daha çok görmek istiyorsanız programınız ona göre şekilleniyor.

Gezimizin Onuncu Gecesi Etosha Milli Parkı, Onguma Tented Camp ( 2 )

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve AfriCat Vakfının da bulunduğu Okonjima için yola çıkıyorsunuz. Yol üzerinde Otjikoto Gölünde fotoğraf molası veriliyor.

Öğle saatlerinde konaklayacağınız kampa vermiş oluyorsunuz. Öğle yemeğinin ardından ise farklı bir deneyim sizi bekliyor.

AfriCat Vakfı, Okonjima bölgesinde yer alan, dünyanın en önemli büyük kedi koruma alanlarından biri. Burada kontrollü olarak doğal ortamlarında yaşayan çok sayıda Çita, Leopar, Aslan, Sırtlan, Afrika Vahşi Köpeği ve diğer yabani hayvanlar bulunuyor. Burada hem özel araçlarla park içerisinde safari yapacaksınız, hem de rehber ve koruma ile yürüyerek tur yapıp, çok daha yakından özellikle çitaları gözlemleyebileceksiniz. Akşamüzeri ise yeniden araçla safariye çıkıp büyük kedilerin avlanmasını izleyebileceksiniz.

Gezimizin On Birinci Gecesi Okonjima , Okonjima Bush Camp ( 1 )

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve yerel marketlerden alışveriş yapabileceğiniz Okahandja üzerinden başkent Windhoek ‘a gidiyorsunuz. Öğleden sonra alışveriş ve çevre gezileri için serbest zamanınız olacak.

Gezimizin On İkinci Gecesi Windhoek , Hilton Windhoek ( 1 )

Kahvaltının ardından havalimanına gidiliyor. Önce South African Airlines ile 11:15 ‘te Johannesburg için hareket ediyorsunuz. Yerel saat ile 14:00 ‘te varışın ardından aktarma sonrası Türk hava Yolları TK 43 uçuşu ile 18:20 ‘de direkt uçuş ile İstanbul ‘a hareket edeceksiniz. Ertesi sabah 05:00 ‘te İstanbul ‘da olacaksınız.

Gezimizin On Üçüncü Gecesi Uçakta

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1) Namibya’nın en iyi doğa rehberleri eşliğinde keşfilere çıkmak

 

2) Dünyanın en yüksek kum tepelerine tırmanmak

 

3) Atlantik Okyanusunda tekne turuna çıkıp fok, yunus ve deniz kuşları ile iç içe olmak. Belkide balinalar ile…

 

4) Tarih öncesi devirlere geri dönmek, ilk insanların kayalara yaptıkları şekilleri incelemek

 

5) Çöl fillerinin izini sürmek

 

6) İlginç ağaç türleri ve kayalaşmış bitkileri Petrified Forest ‘da görmek

 

7) Afrika’nın en önemli milli parklarından Etosha ‘da safari turu yapmak

 

8) Gece safarisi yapmak

 

9) Derin ve gizemli Otjikoto Gölü’nü görmek

 

10) AfriCat vakfının yer aldığı Okonjima bölgesi gezisi ve büyük kedilerle birlikte yürümek

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Windhoek Havalimanı özel karşılama ve transferler
 • Tur boyunca özel lüks araçlarla transferler ve turlar
 • Windhoek , Olive Exclusive Hotel 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Sossusvlei , &Beyond Sossusvlei Deser Lodge 2 Gece Her Şey Dahil Konaklama
 • Swakopmund, Hotel Zum Kaiser 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Damaraland , Mowani Mountain Lodge 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Etosha Milli Parkı , Ongava Tented Camp 1 Gece Her Şey Dahil Konaklama
 • Eosha Milli Parkı , Onguma Tented Camp 2 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Okonjima , Okonjima Bush Camp 1 Gece Her Şey Dahil Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar, Tüm Safariler
 • Milli Park Girişleri
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Özel Hava Ambulansı Hizmeti Dahil Sigorta
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Travel Dreams Özel Seyahat Çantası
 • Travel Dreams Özel Safari Kitapçığı

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Türkiye – Windhoek– Türkiye Uçak Bileti
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEEKSTRA TURLAROTEL FİYATLARI

TarihlerKişi BaşıSingle Fiyatı
01 Ocak - 31 Mayıs 20177.250 EUROSorunuz
01 Haziran - 31 Ekim 20178.300 EUROSorunuz

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr