Madagaskar Turu

Antananarivo & Andasibe Milli Parkı & Morondava & Tsingy de Bemaraha Milli Parkı

Madagaskar Turu ile dünyanın başka hiç bir yerinde göremeyeceğiniz hayvanları gözlemleyecek, muhteşem doğasında yürüyüşler yapacaksınız. İlgi çekici milli parklarıyla turistlerin sene boyunca tercih sebebi olan Madagaskar Turları, otantik ve egzotik bir tatil için ideal.

Exotic Dreams

Kışları bile sıcacık bir bahara dönüştüren cennet köşeler

18 – 25 Ağustos 2018

7 Gece 8 Gün

Afrika

Madagaskar

KİŞİ BAŞI 3950 EURO

TUR PROGRAMI

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşmanın ardından Türk Hava Yolları TK 160 uçuşu ile 01:55 ‘te Mauritus için hareket ediyoruz. Uçuşumuz geniş gövdeli Airbus 330 – 300 uçağı rahatlığı ile dokuz saat kırk beş dakika sürecek. Yerel saat ile 12:40 ‘ta Mauritius Sir S. Ramgoolam Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz ve burada teknik stop adı verilen, THY hostesinin operasyonel nedenlerle uçakta beklenilmesi gerektiğini söyleyeceği bir saati geçmeyecek beklemenin ardından ana noktamız olan Madagaskar’ın başkenti Antananarivo ‘ya devam edeceğiz.

 

Mauritius’tan sonra bir saat elli dakika kadar daha yolumuz var. Toplamda on iki saat kırk beş dakikalık yolculuğun ardından yerel saat ile 14:30 ‘da Antananarivo Ivato Havalimanı’na varmış olacağız. Türkiye ile Madagaskar arasında saat farkı yoktur.

 

Havalimanında vize işlemlerimizi halledip bavullarımızı aldıktan tur boyu bizlerle birlikte olacak yerel rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize gidiyoruz. Trafiği de hesaba katarsak bir saat kadar sonrasında otelimiz Colbert’e varıp sizlere hızlıca anahtarlarınızı teslim edeceğiz. Biraz dinlendikten sonra ilk akşam yemeğini otelimizde alacağız.

 

Madagaskar ‘da yer alan canlıların %85 ‘i sadece burada yer alıyor. Bu yönü ile ve canlı çeşitliliği ile Galapagos Adalarından bile daha önemli kabul ediliyor. Doğal hayatı korumak ve canlı çeşitliliğin devamı Madagaskar için çok önemli. Bu nedenle hayvanların yaşam alanlarına müdahale etmemek için yapılaşmaya dikkat ediyorlar ve modernleşmeyi reddediyorlar. Turizm önemli gelirlerinden biri olmasına rağmen , doğal hayata saygılı olunduğu sürece turizm faaliyetlerini destekliyorlar. Bu nedenlerle bizi Madagaskar’a davet eden hayvanları ve doğal güzellikleri görebiliyor olmanın bazı dezavantajları da oluyor. Daha az tesisleşme, daha az konaklama alanı , ulaşım araçlarının bizim çok gerimizde olmaları, çok da iyi olmayan servis kalitesi gibi. Aynı zamanda Afrika’nın en fakir ülkelerinden biri olduğunu da unutmamak gerek. Travel Dreams olarak tur boyunca bölgenin en iyi otellerinde kalacak, en iyi restoranlarında yemek yiyeceğiz ve olabilecek en kaliteli şekilde servislerimizi alacağız. Ancak tüm bunların Madagaskar standartlarında olacağını önemle bir kez daha belirtmek istiyoruz.

 

Gezimizin Birinci Gecesi Antananarivo, Hotel Colbert ( 1 )

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve bugünden itibaren doğal hayatın içerisine girmeye başlıyoruz. İlk durağımız yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğun ardından Marozevo olacak. Burada hem mola vermiş olacağız hem de küçük olmasına rağmen çok sayıda yerel hayvanı görebileceğimiz Peyrieras Parkı’nı ziyaret edeceğiz.

 

Fransız böcek ve doğa bilimci olan Peyrieras ‘ın açmış olduğu park bukalemunlarıyla ünlü. Yeşillikler içinde birbirinden güzel çiçekler arasında kısa yürüyüş yapıp farklı bölmeler içerisinde yer alan hayvanları göreceğiz. Farklı bukalemun türlerini görecek ve bunlara dokunma şansına sahip olacağız. Bukalemunlar dışında kertenkele, yarasa, farklı kurbağa çeşitleri ve kelebekler diğer göreceğimiz hayvanlar. Ayrıca Madagaskar Boa Yılanına da gözlemleyip dokunabileceğiz.

 

Park gezimizin ardından küçük köyler ve muhteşem doğa manzaraları eşliğinde bir buçuk saat daha yol alıp öğle yemeğini yiyeceğimiz Moramanga kasabasına gidiyoruz. Burada mütevazi ama lezzetli Madagaskar yemeklerinin servis edildiği Le Coq D’Or restoranında köy tavuğu yiyeceğiz.
Yemeğin ardından kırk beş dakika daha yola devam edip Andasibe Milli Parkı’nın girişinde yer alan, bölgenin en iyi oteli olan Vakone Forest Lodge otelimize varmış olacağız. Bungalowlardan oluşan odalar asgari ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde düzenlenmiş. Temiz ve bakımlı odaları bulunan otelin yemekleri de çok beğeniliyor.

 

Kısa dinlenmenin ardından yerel rehber eşliğinde saat 18:00’de başlayacak akşam yürüyüşüne çıkacağız. Madagaskar’ın dünyaca ünlü canlıları Lemurları görmeye başlayabiliriz artık. Rehberimiz hem lemur çeşitleri hem de bitkiler hakkında bizi bilgilendirecek. Bu keyifli gezimiz bir saatten biraz fazla sürecek.

 

Akşam yemeğini otelimizde alacağız.

 

Gezimizin İkinci Gecesi Andasibe , Vakone Forest Lodge ( 1 )

Erken kahvaltının ardından Andasibe Milli Parkını gezmeye başlayacağız. Farklı lemur türleri görebileceğimiz Andasibe Milli Parkı aynı zamanda sadece bu bölgede yetişen kendisine has bitki çeşitleri ile de biliniyor. Çok sayıda orkide çeşidinin yer aldığı park fotoğraf çekmeyi sevenler için görsel hazine .

 

Andasibe Milli Parkı, yağmur ormanları içerisinde yer alan 12.810 hektar alana yayılmış özel koruma alanı. Analamazaotra Özel Rezerv alanı ve daha büyükçe olan Mantadia Milli Parkının birleşiminden oluşan Andasibe, dünyanın sayılı yağmur ormanları listesinde yer alıyor. Çok sayıda canlıya ve bitki çeşidine ev sahipliği yapan Park, on bir çeşit lemur türünün de evi durumunda.

 

Sabah başlayacağımız gezi kısmen yürüyerek kısmen araçla yaklaşık beş saat sürecek. Tur sırasında lemurlar ve diğer canlılar hakkında yerel rehberimiz bilgiler verecek bu doğal yaşam alanında keyifli zaman geçireceğiz. Andasibe özellikle en büyük lemur türü olan Indri Lemurunu yıl boyu görebileceğimiz bir yer.

 

Bugün yağmur ormanlarında olacağımızı unutmayın. Hemen hemen her gün kısa süreli de olsa yağmur olasılığı bulunuyor. Buna göre kıyafetlerinizi hazırlayıp, yürüyüş ayakkabılarınız ve rahat kıyafetler ile günü daha keyifli hale getirmenizi öneriyoruz. Öğle saatlerinde otelimize geri dönüp yemeğimizi alacağız.

 

Dinlenmenin ardından ise otelimizden kanoya binecek ve Lemur Adası gezisi ile timsah parkını göreceğiz. Bu çok özel deneyimde nehir üzerinde ilerlerken başta lemur olmak üzere çok sayıda hayvanı göreceğiz. Özellikle Halka Kuyruklu Lemurlar kanoya kadar gelip sizleri selamlayacaklar. Bu sevimli hayvanları daha yakından gözlemleyip fotoğraf çekme şansımız olacak. Tur sırasında doğal ortamlarında timsahları görme imkanımız da bulunuyor. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.

 

Akşam yemeğini otelimizde alacağız.

 

Gezimizin Üçüncü Gecesi Andasibe, Vakone Forest Lodge ( 2 )

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp başkent Tana ‘ya ( Madagaskarlılar Antaninarivo’ya kısaca Tana diyorlar ) geri döneceğiz. Yolda vereceğimiz mola le birlikte yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası başkente varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından ise havalimanına gideceğiz.

 

Madagaskar Havayolları genellikle önceden haber vermeksizin seferlerini iptal edebiliyor ya da saatleri değiştirebiliyor. Ayrıca Madagaskar’da büyük uçakların inebileceği az sayıda havalimanı bulunuyor. Bu da şehirler arası uzun yolculuklar ve bazen programın uzamasına neden olabiliyor. Operasyonel açıdan sıkıntı yaratan bu durumdan kurtulmak için gruplarımız için özel uçaklar kiralıyoruz. Böylece belli saatte uçma garantisi ve istediğimiz bölgeye uçabilme olanağına sahip oluyoruz. Grup sayısına göre farklı büyüklükteki uçakları kiralayacağız. Genellikle uçaklar 9 ve 12 kişilik oluyor. Bu da rahat yolculuk ve normal iç hatlara göre fazla bagaj limiti demek. Programımızı daha keyifli hale getiren ve gün kazanmamızı sağlayan mütevazi özel charter seferlerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Tana’dan hareketimiz 14:00 olarak planlanmış olup yolculuğumuz bir buçuk saat sürecek.

 

Öğleden sonra Morondava havalimanına varıp yaklaşık yirmi dakikalık uzaklıkta yer alan otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında hemen hazırlanıp çok özel bir deneyim için otelden ayrılacağız.

 

Akşamüzeri otelimize kırk beş dakika uzaklıkta yer alan Boabab Bulvarı olarak adlandırılan Madagaskar’a özgü Boabab ağaçların bir arada bulunduğu köye gideceğiz. Burada yerel halkla tanışıp, hediyelik eşyalar alma şansınız var. Akşamımızı heyecanlı kılan ise bu muhteşem Boabab ağaçları altında gün batımını izlemek olacak. Etkileyici manzarayı fotoğraflandırdıktan sonra otelimize geri döneceğiz.

 

Akşam yemeğini otelde alacağız.

 

Gezimizin Dördüncü Gecesi Morondava, Palissandre Cote Quest ( 1 )

Erken kahvaltının ardından gezimizin en heyecanlı günlerinden birine daha başlıyoruz.

 

Otelimizden 4WD araçlara üçer kişilik gruplar halinde bineceğiz ve gün boyu sürecek bol aktiviteli yolculuğumuza başlayacağız. Araçlarımız konforlu olup herkes cam kenarında oturabilecek şekilde ayarlanmıştır. Böylece yol boyu manzaranın keyfini çıkarabilir ve rahatlıkla fotoğraf çekebilirsiniz.
Yola sabah 07:00 ‘de çıkacağız. Yaklaşık üç saatlik yolculuğun ardından ilk feribotumuza Tsiribihina Nehri’ni geçmek ve ilerlemek için bineceğiz. Yerel feribotlar başlı başına deneyim olacak. Küçük, orijinal ve belgesellerde gördüğümüz feribotlarla kırk beş dakika boyunca ilerleyeceğiz.

 

Ardından erken öğle yemeğimizi Belo’da Medzebu restoranında alıyoruz.

 

Yemeğin ardından yola devam ediyoruz. Bu kez molalarla birlikte beş saat Madagaskar kırsal hayatını gözlemleyebileceğiniz bol manzaralı yolumuz var. Sonrasında bu kez sadece on dakika kadar sürecek ikinci feribot ile Manambola Nehri’nden karşıya geçiyoruz . Daha otantik bu geçiş ve on beş dakikalık sürüşün ardından otelimize varmış olacağız.

 

Bekopaka’da yer alan Soleil Des Tsingy otelimizin konforlu ve büyük odaları bulunuyor. Tsingy Milli Parkı için giriş noktamız olan otel aynı zamanda Bekopaka kasabasına da yürüme mesafesinde yer alıyor.

 

Uzun, yorucu ve eğlenceli günümüzün ardından akşam yemeğini otelde alacağız.

 

Gezimizin Beşinci Gecesi Bekopaka, Soleil Des Tsingy ( 1 )

Erken kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Tsingy de Bemaraha Milli Parkı’nı keşfetmeye başlıyoruz.

 

Madagaskar’ın dünyaca ünlü bu bölgesi Taş Ormanları olarak da adlandırılıyor. Kireç taşı kayalıklar milyonlarca yıl içerisinde rüzgar ve suyun etkisiyle etkileyici şekilde biçimlenmiş. Bölgede çok sayıda doğal mağara, su altı nehirleri ve kanyonlar bulunuyor.

 

Biz güne nehirde kanyon gezisi yaparak başlıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek nehir gezisi sırasında çok sayıda kanyon geçişi yapıp mağaralar göreceğiz.

 

Kano gezisinin ardından üç saat kadar sürecek yürüyüş turumuz başlayacak. Küçük Tsingy olarak adlandırılan bölgede yürüyüşümüz yavaş tempoda gerçekleştirilecek ve kolay bir rotamız olacak.

 

Gezimizin ardından otelimize dönüp öğle yemeğini alacağız.

 

Yemeğin ardından dilerseniz otelin imkanlarından yararlanabilir, dinlenebilir ya da Bekopaka merkezini gezebilir , alışveriş yapabilirsiniz.
Akşam yemeğini otelde alacağız.

 

Gezimizin Altıncı Gecesi Bekopaka, Soleil Des Tsingy ( 2 )

Kahvaltının ardından gün boyu sürecek Büyük Tsingy gezimize başlıyoruz.

 

Aracımızla bir buçuk saat gittikten sonra Büyük Tsingy ‘e varmış olacağız. Sonrasında molalarla birlikte havanın izin verdiği, sizin keyfiniz ölçüsünde 5 – 6 saatlik yürüyüş yapacağız. Büyük Tsingy yürüyüş rotaları bir önceki güne daha zorlu olacak ancak manzara sizleri fazlasıyla büyüleyecek.

 

Tsingy Milli Parkı’nı gezerken her iki gün için de pantolon ve uzun kollu kıyafetler giymenizi öneriyoruz. Madagaskar’ın bu bölgesi yıl boyu sıcak ve yağış çok az almasına rağmen kayalıklar sert ve keskin olabiliyor. Havanın sıcak olacağını hesaba katarak rahat ama korunaklı giyinmeniz iyi olacaktır. Mümkünse eldiven giymeniz daha güvenilir gezi yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Büyük Tsingy ‘de yapacağımız yürüyüş sırasında hava koşulları uygun olursa köprü geçişleri yapabileceğiz. Yine mağaralar ve kanyonlar göreceğimiz yer şekilleri olacak. Bölgede çok sayıda lemur çeşidi bulunuyor. Bolca yarasa ve kuş çeşidi göreceğimiz diğer hayvanlar.

 

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Tsingy Milli Parkı gezimiz sırasında öğle yemeğini piknik şeklinde alacağız.

 

Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

 

Akşam yemeği otelimizde.

 

Gezimizin Yedinci Gecesi Bekopaka, Soleil Des Tsingy ( 3 )

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve yerel uçak pistine gitmek için bir buçuk saat yol gidiyoruz. Eğer Madagaskar Havayollarını kullanıyor olsaydık Morondava’ya gitmemiz gerekecek, dokuz saat yolculuk yapıp geceyi orada geçirecektik.

 

Özel uçaklarımız saat 09:30 ‘da hareket edecek. Başkent Tana için yolculuğumuz bir buçuk saat sürecek. Tana’ya vardığımızda havalimanına yakın bir restoranda öğle yemeğini alacağız. Yemeğin ardından kısa bir Tana turu yapmak ve yerel mağazalardan alışveriş yapmak için vaktimiz olacak.

 

Sonrasında havalimanına gidiyor ve Türk Hava Yolları TK 161 uçuşu ile 16:00 ‘da hareket ediyoruz. Mauritius’ta yapılacak teknik stop ardından İstanbul’a devam ediyoruz. Yolculuğumuz toplamda on iki saat kırk beş dakika sürecek. Geceyi uçakta geçirecek ve ertesi sabah 04:45 ‘te İstanbul’a varmış olacağız.

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1) Galapagos Adalarından bile daha önemli kabul edilen canlı çeşitliliğine şahit olmak.

 

2) Yeşillikler arasında muhteşem bir doğada yürüyüşler yapmak ve farklı bukalemun türlerini kertenkele, yarasa, kurbağa çeşitleri ve kelebekleri gözlemlemek .

 

3) Keyifli akşam yürüyüşlerinde adeta Madagaskar’ın sembolü haline gelmiş lemurları görmek.

 

4) Milli parklarda yetişen ve sadece bu bölgede görebileceğiniz bitki türlerini incelemek ve bu görsel hazinede fotoğraf çekilmek.

 

5) Nehirler üzerinde bot gezintileri yapmak, Madagaskar’ın kırsal hayatındaki muhteşem manzaraları seyre dalmak.

 

6) Su ve rüzgarın etkisiyle mükemmel şekiller almış kireç taşı kayalıklarını, doğal mağara ve kanyonları keşfetmek.

 

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Antananarivo ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Özel uçaklar ile Antananarivo / Morondava – Bekopaka / Antananarivo uçuşları
 • Belirtilen otellerde 7 Gece Kahvaltı ve Akşam Yemekleri Dahil Konaklama
 • Bütün öğle yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • 4×4 Araçlarla Morondava – Bekopaka ulaşım
 • Milli Park girişleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Madagaskar vizesi
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için Madagaskar vizesi gerekmektedir.

EKSTRA TURLARPrograma dahil olan günlük geziler dışında bilgi almak için acentemizle iletişime geçiniz.

FİYATLAR

OTELTARİHDOUBLE ODA KİŞİ BAŞISINGLE FARKI
Hotel Colbert vb
Vakone Forest Lodge vb
Palissandre Cote Quest vb
Soleil Des Tsingy vb
18 – 25 Ağustos 2018
3950 EURO
1000 EURO

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr