Büyüleyici Mısır

KAHİRE & NİL CRUİSE & LUXOR & HURGADA

Medeniyetlerin en büyüğü olan Mısır; tarihi, görkemli yapıları ve mükemmel coğrafyasıyla görülmesi gereken ülkelerden biridir.Dünyanın yedi harikasından biri olan Giza Piramitleri, dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Karnak, ilk kadın firavun olan Hatşepsut’un Tapınağı ve daha göreceğimiz nice tarihi görkemli yapıyla gizemli ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkacağız.

Yurtdışı Turları

Her Gün Hareket İmkanı

10 Gün 9 Gece

ASYA

KİŞİ BAŞI 1450 EURO BAŞLAYAN FİYATLAR

TUR PROGRAMI

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Travel Dreams kontuarında buluşmanın ardından Türk Hava Yolları TK 692 uçuşu ile gece yarısından sonra 00:35 ‘te Mısır’ın başkenti Kahire için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 2 saat 10 dakika sürecek. Yerel saat ile 01:45 ‘te Kahire’ye varmış olacağız. Vize işlemlerinin ardından direkt otele geçip dinleneceğiz.

Gezimizin Birinci Gecesi Kahire  ( 1 )

Geç sabah kahvaltısının ardından Kahire Şehir Turuna başlıyoruz. Afrika’nın en büyük kenti olan Kahire, binlerce yıllık tarihi ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerdendir. Kahire Şehir turunda Eski Şehir Merkezi, Kapalı Çarşı, Nil Nehri göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra dünyanın en önemli müzelerinden olan Mısır Müzesi’ni gezeceğiz. Firavunlar döneminden itibaren Mısır tarihine ışık tutan müze de ayrıca hala bozulmamış mumyaları da görebileceksiniz. Turumuzun ardından otelimize geri döneceğiz. Akşamüzeri ise sizleri keyifli bir akşam yemeği için Nil Nehri üzerinde hareket eden teknelere davet ediyoruz. Canlı müzik ve şovlar eşliğinde alacağımız açık büfe yemeğimizle günümüzü bitiriyoruz.

Gezimizin İkinci Gecesi Kahire  ( 2 )

Kahvaltının ardından dünyaca bilinen, Kahire’nin sembolleri olan Giza Piramitleri ve Sfenks ‘i görmek piramitler bölgesine gidiyoruz. Dünyanın 7 harikasından biri olan Gizza Piramitleri toplam üç piramitten oluşuyor. En önemlileri ve büyükleri Büyük Piramit de denilen Keops Piramididir. Diğer piramitler ise daha küçük ama yine de görkemli olan Kefken ve Mikerinos Piramitleridir. En az piramitler kadar ünlü olan, piramitlerin koruyucusu olarak yapılan Aslan Başlı Sfenks heykeli de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Turumuz sırasında önce bütün piramitleri bir arada fotoğraflayacağımız noktaya gidiyoruz. Sonrasında Sfenks ve Büyük Pramidi ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz Piramidin içerisine girebilirler . Öğle yemeğini tur sırasında yerel restoranda alacağız. Akşam yemeğimiz otelde..

Gezimizin Üçüncü Gecesi Kahire   ( 3 )

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyor ve yerel havayolları le Nil Nehri üzerinde gemi ile yapacağımız turun başlangıç noktası olan Asvan ‘a gidiyoruz. Kısa uçuş sonrası Asvan’a varmış olacağız. Sonrasında Asvan turu yapacağız. İlk önce Nil nehri üzerindeki en büyük baraj olan Asvan Barajını göreceğiz. Mısırlılar için çok önemli olan baraj, Nil nehrinde meydana gelen taşkınlıkları önlemek için yapılmış. Sonrasında Bitmemiş Dikilitaşı göreceğiz. Yaklaşık 3500 yıl önce yapılmış, zamanın en büyük yapılarından olan Dikilitaş, planlara göre bitirilebilseydi 42 metre yüksekliğinde olacakmış. Ada üzerinde yer alan Tanrıça İsis’in yönetim merkezi olan Philae Tapınağını da gezdikten sonra teknemize gidiyor ve öğle yemeğini alıyoruz. Sonrasında teknemiz Kom Ombo’ya doğru harekete geçiyor. Akşam yemeğini teknede alacağız.

Gezimizin Dördüncü Gecesi  Nil Nehri Cruise  ( 1 )

Kahvaltının ardından Kom Ombo Tapınağını gezmek için tekneden ayrılıyoruz. Tapınak M.Ö. 200 yılında yaptırılmıştır.  Kom Ombo Tapınağı , Timsah ve Şahin tanrılarına adanmış. Gezimizin ardından tekneye dönüyor ve Edfu’ya hareket ediyoruz. Buraya vardığımızda Antik Mısır döneminin önemli tapınaklarından Edfu Tapınağını göreceğiz. Mitolojik Şahin Başlı Tanrı Horus’a adanan tapınak, Karnak’tan sonra en büyük ikinci tapınaktır. Öğle ve akşam yemeklerini teknede alacağız.

Gezimizin Beşinci Gecesi  Nil Nehri Cruise  ( 2 )

Kahvaltının ardından Nil nehrinin batı kanadını gezeceğiz. Memnon Heykelleri, Krallar Vadisi ve burada özellikle ilk kadın firavun olan Hatşepsut Tapınağı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Akşamüzeri ise Karnak Tapınaklarında yapılan etkileyici ışık ve ses gösterilerini izleyeceğiz. Öğle ve akşam yemeklerini teknemizde alacağız.

Gezimizin Altıncı Gecesi  Nil Nehri Cruise  ( 3 )

Kahvaltının ardından gemimizden ayrılacağız. Bugün Mısır’ın en önemli tapınak kompleksi olan Luxor şehrinde bulunan Karnak  Tapınaklarını gezeceğiz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Karnak 4000 yıllık maziye sahip. Luxor gezimizin ardından otelimize yerleşeceğiz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel restoranda, akşam yemeğini otelde alacağız.

Gezimizin Yedinci Gecesi Luxor ( 1 )

Kahvaltının ardından, yorucu ama keyifli turumuzu Kızıldeniz’in en güzel kıyılarında bitirmek için Hurgada’ya gidiyoruz. Yolculuğumuz molalar ile birlikte beş saat sürüyor. Öğle saatlerinde her şey dahil konseptinde servis veren deniz kenarında yer alan otelimize varmış olacağız. Muhteşem denizin tadını çıkarabilir, su altı güzelliklerini keşfedebilir , otelde dinlenebilirsiniz. Yemekleri otelimizde alıyoruz.

Gezimizin Sekizinci Gecesi Hurgada ( 1 )

Özellikle dalış düşkünlerinin uğrak yeri olan Hurgada’da dilerseniz profesyonel dalış yapabilir, dilerseniz kıyıdan çok açılmadan şnorkel ile su altının güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca geniş kumsallarında yıl boyu güneşlenebilir, denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Gece yarısından sonra ise havalimanına gideceğiz.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Hurgada ( 2 )

Gece yarısından sonra havalimanına gidiyor, Türk hava Yolları TK 703 uçuşu ile 03:55 ‘te İstanbul için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 2 saat 50 dakika sürecek ve yerel saat ile 07:50 ‘de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varmış olacağız.

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1) Mısır’ın başkenti Kahire’de yer alan dünyanın yedi harikasından biri olan göz alıcı Giza Piramitlerini görmek

 

2) Nil Irmağı kıyısında bulunan Ptolemaios Hanedanı döneminde yapılmış görkemli Kom Ombo Tapınağını görmek

 

3) Dünyanın en zengin arkeolojik kazı alanlarından biri olan Krallar Vadisinde, tarihe derin izler bırakmış firavunların mezarlarını ziyaret ederek adeta tarihi bir yolculuğa çıkmak

 

4) Kraliyet gücünün görkemli bir simgesi olan ilk ve tek kadın firavun olan Hatşepsut’un tapınağını görmek

 

5) Kızıldeniz kıyısında yer alan turizm merkezi Hurgada’da tertemiz mavi suların ve denizin tadını çıkarmak

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Kahire / Hurgada – İstanbul Uçak Biletleri
 • Yerel Hava Yolları ile Kahire – Aswan Uçuşu
 • Kahire, 5* Le Meridien Pyramids vb. 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Nil Nehri, 5* Deluxe Gemilerde 3 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Luxor, 5* Steigenberger Nile Palace Hotel 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Hurgada , 5* Cleaopatra Luxury Resort Makadi Bay 2 Gece Her Şey Dahil Konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Programda Gezilen Tüm Müze ve Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Tur Sırasındaki Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yerel Asistanlık ve Rehberlik Hizmetleri
 • Bahşişler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Özel Seyahat Kiti
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Mısır Vize Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Hurgada Otel Dışında Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için Mısır vizesi gerekmektedir.

EKSTRA TURLARBütün geziler programa dahildir.

OTEL FİYATLARI

150 TL

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr