Romanya Transilvanya Turu

Romanya Transilvanya & Bükreş Turu, Sibiu, Transfagaran Yolu, Dracula Şatosu

Kocaman bulvarları, Arnavut kaldırımlı sokakları, Dambovita Nehri’nin üzerinde yükselen, Romanya’nın baş tacı Bükreş’i de göreceğimiz Transilvanya turları, yaz kış fark etmeksizin sizi bambaşka diyarlarla buluşturuyor. Transilvanya turlarında, Romanya toprakları üzerinde kurulmuş, vampirleri, karanlık atmosferi, şatoları ile ünlü tarihi bölgeyi ziyaret edeceğiz. Dağların çepeçevre sardığı ve güzelliğine güzellik kattığı manzaraları görme şansını da bizlere verecek olan Transilvanya turları benzerine çok sık rastlanmayan deneyimlerle dolu bir yolculuk olacak. Transilvanya turlarımız, tanıdık çizgilerin dışında merak uyandıran ve sizleri heyecanlandıracak sürprizlerle dolu, en ilgi çekici ve enteresan turlarımızdan…

Yurtdışı Turları

Romanya - Transilvanya Turu

6 Gün 5 Gece

Avrupa

Merak uyandıran, hayran bırakan...

KİŞİ BAŞI 950 EURO’DAN BAŞLAYAN FİYATLAR

TUR PROGRAMI

İstanbul – Bükreş Uçuşu , Transfagarasan Yolu, Balea Gölü Öğle Yemeği, Sibiu Şehir Turu

İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali (Terminal I) Travel Dreams kontuarında 05:00’te Travel Dreams acente yetkilileri ile buluşma.Gezi belge ve kitlerinin verilmesi sonrası 07:10’da Türk Hava Yolları TK 1043 uçuşu ile Bükreş’e hareket. Yerel saat ile 08:30 ‘da Bükreş Henri Coanda Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen otobüsümüz ile Avrupa’nın en iyi panoramik yollarını izleyerek Sibiu için yola çıkacağız.

Bükreş şehir sınırlarından çıktığımız anda Romanya’nın en güzel, Avrupa’nın da en keyifli yollarından biri olan, kışın kapalı olup yazın çoğunlukla turistik amaçla açılan Transfagaran Yoluna gireceğiz. Küçük köyler, yüksek dağlar ve yemyeşil doğa arasında devam eden yolumuzda ilk önce Vidraru Barajı’nda duracağız. Oldukça yüksek noktada yer alan baraj üzerinde kısa yürüyüş yapacağız. Aynı zamanda oluşan göl ve çevresinin manzarası da fotoğraflarınız için hazır bekliyor olacak.

Sonrasında kıvrımlı dağ yollarından geçerek en yüksek noktada yer alan Balea Gölü’ne varıyoruz. Göl kenarında birkaç küçük restoran da yer alıyor. Biz burada öğle yemeğimizi alıp Sibiu’ya devam edeceğiz.
Sibiu’ya vardığımızda direkt otelimize yerleşeceğiz. Dinlenmenin ardından Sibiu şehrini yürüyerek keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz.

Dünyanın en huzurlu şehirlerinden biri seçilen Sibiu, Erdel Beyliği döneminde başkentlik yapmış. Sibiu aynı zamanda 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti de olmuştur. Küçük ama çok keyifli olan şehirde Büyük ve Küçük Meydan, Katedral, Nicolae Balcescu Caddesi, Yalanlar Köprüsü göreceğimiz yerler arasında.

Hoş geldiniz yemeğini hoş bir yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Birinci Gecesi Sibiu (1)

Sighişoara, Braşov

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor, Romanya’nın en iyi korunmuş ortaçağ kenti UNESCO miras listesinde yer alan Sighişoara ‘ya hareket ediyoruz. Sibiu – Sighişoara yolculuğumuz yine muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık bir buçuk saat sürecek.

Sighişoara ‘nın büyüleyici tarihi merkezinde Eski Kale, Saat Kulesi, Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Saat Kulesinin tepesine çıkıp bol bol Drakula’nın doğduğu şehir Sighişoara fotoğrafı çekeceğiz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Sonrasında Braşov’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz bir buçuk saat daha devam edecek. Akşamüzeri Braşov otelimize varmış olacağız. Dinlenmenin ardından Braşov tarihi merkezinde kısa bir yürüyüş yapmak ve güzel bir akşam yemeği yemek için otelden ayrılacağız.

Yemeğin ardından otelimize geri döneceğiz. İyi dinlenmeler…

Gezimizin İkinci Gecesi Braşov (1)

Bran Castle ( Drakula Şatosu ) , Raşnov Kalesi

Geç kahvaltının ardından dünyaca ünlü Drakula’nın hikayesini dinlemek için Bran Kasabası içinde yer alan Bran Kalesi daha bilinen adı ile Drakula Şatosu’nu gezmeye gidiyoruz. Osmanlı tarihiyle de yakından ilintili bölge ve dönemin Eflak & Boğdan Prensleri hakkında anlatacak çok şeyimiz var. Etkileyici Şatoyu gezdikten sonra öğle yemeğini Bran ‘da yerel restoranda alacağız. Yemeğin ardından dönüş yolu üzerinde bulunan Raşnov Kalesi de bir başka göreceğimiz görkemli yapılardan. Yüksek bir tepe üzerine kurulmuş kale tüm ihtişamı ile duruyor. Kalenin iç kısımları çok zarar görmüş olsa da görülmeye değer.

Ardından Braşov’a geri dönüyoruz. Öğleden sonrasını keyifli Braşov caddelerinde geçirebilirsiniz.

Akşam yemeğini zevkinize göre merkezde yer alan restoranlarda alabilirsiniz.

Gezimizin Üçüncü Gecesi Braşov (2)

Sinaia, Peleş Sarayı, Bükreş Tarihi Merkez

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve başkent Bükreş için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Romanya’nın en önemli Müze Sarayı Peleş Sarayı’nı gezeceğiz.

Dönemin Kraliyet Ailesi için yazlık saray olarak 1875 yılında yapımına başlanan Saray , Alman mimari tarzının en güzel örneklerinden. Kralın da Alman olduğunu bilmekte yarar var. Dönemin Avrupa tarihi çok renkli ve bu da anlatacak çok konu demek 

Peleş Sarayı’nı gezdikten sonra öğle yemeğini yol üzerinde yerel bir restoranda alacağız.

Sonrasında Avrupa’nın belki de en eğlenceli ve hareketli şehirlerinden biri olan Bükreş’e varmış olacağız. Şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşip bir süre dinlendikten sonra sizlerle yürüyerek Tarihi Merkez turuna çıkacağız. Bükreş’in en eğlenceli merkez olduğunu size ispatladıktan sonra akşam yemeğini alacağız. Belki Romanya usulü İşkembe Çorbası hoşunuza gider..

Yemeğin ardından dileyen misafirlerimizle otelimize dönecek, dileyen misafirlerimizi Cuma günü yürümenin bile zor olduğu tarihi merkezde bırakacağız.

Gezimizin Dördüncü Gecesi Bükreş (1)

Parlamento Binası, Gala Yemeği

Geç kahvaltının ardından sadece Bükreş’in değil tüm Romanya’nın en önemli yapısını ziyaret edeceğiz. Nikolay Çavuşesku ‘nun yaptırdığı dünyanın en pahalı parlamento binalarından biridir. Romanya’nın o dönem içinde bulunduğu fakirlik düşünülürse yapımına milyarlarca dolar harcanan, Pentagon’dan sonra dünyanın en büyük ikinci yönetim binası ve nasıl ölçtüklerinden tam emin olamasak da dünyanın en ağır binasıdır. Çavuşesku 1100 odanın tamamını gezmiş midir bilinmez ama bu parlamentoda verdiği kararlarla ve kendi sonu ile tarih kitaplarında çokça sayfa işgal ediyor.
Biz tabi ki size en önemli bölümlerini gezdireceğiz. Hala Romanya parlamentosu olarak kullanılan bu dev binanın içi de çok gösterişli. Parlamento binası gezimiz yaklaşık iki saat sürüyor.

Öğleden sonra ise serbest zaman. Alışveriş yapabilir , merkezi keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Akşam yemeğini Bükreş’in en iyi restoranlarından birinde alacağız.

Gezimizin Beşinci Gecesi Bükreş (2)

Serbest Gün, Havalimanı Transferi, THY İstanbul Uçuşu

Kahvaltının ardından odaları boşaltma zamanına kadar otelin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz. Sonrasında ise havalimanına gitmeden önce yine kendi özel zamanınız için bolca vaktiniz olacak.

Akşamüzeri saat 18:00 ‘de toplanıp havalimanına gideceğiz. Türk Hava Yolları TK 1046 uçağı ile 21:45 ‘te İstanbul için hareket edeceğiz. Yolculuğumuz bir saat civarında sürüyor sadece. Yerel saat ile 23:10 ‘da İstanbul’a varıyoruz.

Geceleme Evinizde

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1) 2007 yılında Avrupa kültür başkenti seçilen ve Avrupa’nın yaşaması en keyifli şehirlerinden biri olan Sibiu’yu görmek

2) En iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olan Sighişoara‘nın tarihi dokusunu hissetmek

3) Efsanelere konu olmuş ve Dracula’nın yaşadığı yer olarak bilinen Bran Kalesi’nin koridorlarını gezerken karanlık öyküler dinlemek

4) Romanya’nın en güzel yolu Transfagaran’nın, göl, vadi ve dağlar arasında  kıvrılarak uzanan rotasını takip etmek

5) Yemyeşil bir bitki örtüsüyle çevrili, ülkenin en güzel müze sarayını gezmek

6) Avrupa’nın en eğlenceli şehri Bükreş’te şehrin hareketine ayak uydurmak

7) Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyanın en pahalı ve en büyük parlamento binasını görmek

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Travel Dreams Profesyonelliği ve Özeni, Acenta Yetkilisi Katılımı
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik, Yerel Rehber veya Asistanlar
 • Türk Hava Yolları İstanbul – Bükreş uçak bileti
 • Sibiu 4* Ramada Sibiu , 1 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Braşov 4* Kronwell Hotel, 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Bükreş 5* Intercontinental Hotel , 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler ve Ulaşım, Belirtilen Gezilerdeki Tüm Girişler
 • Programda belirtilen 3 Öğle ve 4 Akşam Yemeği
 • Gezi Kiti ve Kitapçığı, Bilgilendirme Formları
 • Seyahat Sağlık Sigortası

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Yurtdışı Çıkış Bedeli
 • Uçuşlarda Belirtilen Bagaj Hakları Üzerindeki Ek Ücretler
 • Romanya Vize İşlemleri
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Tüm Kişisel Harcamalarınız, Belirtilmeyen Diğer Tüm Servis Ve Hizmetler

VİZEBu turumuz için schengen vizesi gerekmektedir.

EKSTRA TURLARBütün geziler programa dahildir.

OTEL FİYATLARI

OTELTARİHDOUBLE ODA KİŞİ BAŞI
Sibiu 4* Ramada Sibiu vb


Braşov 4* Kronwell Hotel vb


Bükreş 5* Intercontinental Hotel vb
20 - 25 Ağustos 2018950 EURO
18 - 23 Eylül 20181250 EURO
23 - 28 Ekim 20181250 EURO
20 - 25 Kasım 2018950 EURO
18 - 23 Aralık 2018950 EURO

TRANSİLVANYA ve BÜKREŞ TURU

Transilvanya turunda, dünyanın en meşhur vampiri olarak ünlenmiş, aslına bakarsanız sizin bizim gibi bir insan olan Dracula’nun şatosunu da ziyaret edeceğiz. Tıpkı bir dedektif gibi Dracula’nın izini süreceğimiz Transilvanya turumuzda, ağaçlarla çevrili kaleleri, sislerle örtülü yüksek yapıları fotoğraflama şansımız olacak. Nesillerden nesillere aktarılan zengin ve renkli masalları yaşayacağınız Transilvanya turlarıyla, günümüzde hala devam eden bazı batıl inançların bu bölgelerden çıktığına tanıklık edeceksiniz.

Birçok tarih alternatifiyle grup turları olarak organize ettiğimiz Transilvanya turlarımız, sizlerin isteği doğrultusunda münferit olarak herhangi bir zaman diliminde de düzenlenebilir. THY’nin Bükreş’e sağladığı her gün hareketli direkt uçuşları ile Transilvanya turlarına katılmak artık çok daha kolay. Bu konforlu uçuş ve özenle seçtiğimiz merkezi oteller, UNESCO koruma listesindeki şehirlerin görüleceği etkileyici bir içerikle oluşturduğumuz Transilvanya turları, klasik çizgilerin dışında sizleri bambaşka bir deneyime davet ediyor. Ayrıca dünyanın en iyi yolu seçilen, savaş zamanında askerlerin daha kolay kaçmasını sağlayabilecek Transfagarasan Yolu da Transilvanya turunda sizi bekleyen bir diğer sürpriz…


BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr