Tayland & Vietnam & Kamboçya Turu

Uzakdoğu’nun En Çekici Ülkesi Tayland, Gizemli Vietnam ile Kamboçya’nın Saklı Hazineleri

BANGKOK YÜZEN ÇARŞI, HO CHI MINH CITY, CU CHI TÜNELLERİ, HANOI, DUONG LAM, HALONG BAY CRUISE, SIEM REAP, ANGKOR WAT, CHONG KNEAS YÜZEN KÖY

YURTDIŞI TURLARI

Uzakdoğu Cazibesi

2018 Yıl Boyunca

12 Gün 11 Gece

Asya

Tayland - Vietnam - Kamboçya

KİŞİ BAŞI 3250 EURO’DAN BAŞLAYAN FİYATLAR

TUR PROGRAMI

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşmanın ardından Türk Hava Yolları TK 64 uçuşu ile 20:40 ‘da Bangkok için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz dokuz saat beş dakika sürecek.

Gezimizin Birinci Gecesi Uçakta.

Türk Havayolları konforu ile gece uçuşumuzun ardından sabah 09:45 ‘te Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı’na varmış olacağız. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yorucu olmayan panoramik şehir turu yapıyoruz. Gökdelenlerin ve gecekonduların bir arada bulunduğu Bangkok , Uzakdoğu’nun en önemli şehridir. Bangkok ‘u genel hatlarıyla tanıyacağımız turumuzda panoramik olarak Çin Mahallesi, Chaophraya Nehri, Budist Tapınaklarını göreceğiz. Sonrasında aracımızdan inip Tayland’ın en ünlü tapınaklarından biri olan Wat Pho ‘ya gidiyoruz. Kraliyet Sarayı’nın hemen yanında yer alan Wat Pho , içerisinde bulunan dev yatan buda heykeli ile biliniyor. Ayrıca kompleks içerisinde Tayland’ın ilk masaj okulu, küçük mezarlar ve tapınaklar bulunuyor. Sonrasında şehir merkezinde yer alan otelimize gideceğiz. Otelimiz , Bangkok’un en büyük alışveriş merkezlerine ve en iyi eğlence mekanlarına yürüme mesafesinde yer alıyor.

Hoş Geldiniz Akşam Yemeğini yerel restoranda alıyoruz.

Gezimizin İkinci Gecesi Bangkok ( 1 )

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıp Bangkok dışında yer alan Damnoen Saduak Yüzen Çarşıya gitmek için hareket ediyoruz. Yolculuğumuz bir buçuk saat civarında sürecek. Yol üzerinde ise küçük bir çiftlik evine uğrayıp, Hindistan cevizi şekerinin nasıl yapıldığını görüp tadına bakacağız. Sonrasında turumuza başlayacağımız iskeleye varacağız. Burada bizi bekleyen yerel teknelere altışarlı gruplar halinde binip gezintimize başlayacağız. Yaklaşık yarım saat sürecek kanal turu sırasında, yerel çiftçilerin hayatını gözlemleyecek, bolca meyve ve pirinç tarlaları göreceğiz. Otantik yolculuğun ardından meşhur yüzen çarşının olduğu yerde teknelerden iniyoruz. Yakın köylerde yaşayan çiftçiler kendi bahçelerinden topladıkları taze meyveleri satıyorlar. Ayrıca yöresel yemekler, hediyelik eşyalar da sizleri bekliyor. Pazarın olduğu yerde ayrıca hediyelik eşyaların da satıldığı bir çarşı bulunuyor. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Bangkok’a geri döneceğiz.

Öğleden sonra ise alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zamanımız olacak.

Gezimizin Üçüncü Gecesi Bangkok ( 2 )

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyor ve Vietnam Havayolları VN 600 uçuşu ile 11:20 ‘de Vietnam’nın en önemli şehirlerinden Ho Chi Minh City ‘ye gidiyoruz. Yerel saat ile 12:55 ‘te Ho Chi Minh City ‘ye varıyor ve şehir turuna başlıyoruz. Eski adı Saigon olan şehir, kurtarıcıları büyük lider Ho Chi Minh ‘in adıyla onurlandırılmış. Fransız etkisinin yoğun olduğu tarihi şehirde Eski Postane, Notre Dame Katedrali, Opera Binası, Dong Khoi Caddesi, ünlü Ben Thanh Pazarı göreceklerimiz arasında yer alıyor.

Akşam yemeğini Saigon nehri üzerinde ilerlerken muhteşem manzaralar eşliğinde Teknede alacağız.

Gezimizin Dördüncü Gecesi Ho Chi Minh City ( 1 )

Sabah kahvaltısından sonra yer altında 200 km boyunca uzanan Cu Chi tünellerini görmek üzere yola çıkıyoruz. Bu tüneller gizlenmeyi ve barınmayı sağlayan daha birçok tünelle bağlantısı olan müthiş bir ana eksen sistemidir. Bu ağ sayısız tuzak kapı, mutfak, özel olarak inşa edilen yaşam alanları, depolama tesisleri, silah fabrikaları, sahra hastaneleri, komuta merkezleriyle doludur. Cu Chi Tünelleri, Abd – Vietnam savaşı sırasında orada bulunan insanların hissettikleri ve tecrübeleri hakkında bizlere fikir verecek tarihi bir zenginliğe sahip… Vietkong gerillaları tarafından, direnişlerinin bir destanı sayılabilecek bu tünellerin girişleri bilmeyenlerin asla bulamayacakları şekilde yapraklarla örtülmüştür. Askerler, cepheden cepheye bu tünellerle ulaşmış ve baskın yaptıktan sonra tekrar bu tünellerde gözden kaybolmuşlardır. Muhteşem bir stratejiyle yaşam alanı haline getirilen bu daracık ve 200 km uzunluğundaki tüneller, Vietnam’ın bağımsızlığını kazanmasında hepimizi etkileyecek büyük bir zaferin hikayesidir. Öğle yemeğini yeşillikler içerisinde yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra Ho Chi Minh City ‘ye geri dönüyor ve Savaş Müzesi’ni geziyoruz. Vietnam Savaşı’na ait çok sayıda fotoğraf ve belgeyi bu müzede görebileceksiniz. Sonrasında alışveriş ve keşfetmeye devam etmek için serbest zamanımız olacak.

Gezimizin Beşinci Gecesi Ho Chi Minh City ( 2 )

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyor ve yerel havayolları ile başkent Hanoi ‘ye gidiyoruz. Vietnam’ın kuzey ve güneyi birbirinden hem iklim olarak hem kültür olarak çok farklı. Hanoi’ye varışımızın ardından şehir turuna başlayacağız. Öncelikle Vietnam tarihi, kültürü ve sosyal yaşantısını görebileceğimiz Etnoloji Müzesi’ne gideceğiz. Ardından unutamayacağınız bir programımız var. Yerel halkın kullandığı özel yapım bisikletlerin önüne oturacak ve hareketli sokakları keşfedeceğiz. Son durağımız ise Hanoi’nin en ünlü gösterilerinden su içerisinde kuklalarla yapılan ve efsanlerin anlatıldığı Thang Long Water Puppet Show olacak.

Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız.

Gezimizin Altıncı Gecesi Hanoi ( 1 )

Kahvaltının ardından Vietnam’ın en eski ve etkileyici köylerinden Duong Lam ‘a gidiyoruz.
Yıllardan beri bozulmadan günümüze kadar korunarak gelmeyi başarabilmiş Duong Lam, Kuzey Kızıl Nehir Deltası’nın tarımla geçinen şirin bir köyüdür. Burada, geleneksel Vietnam yaşantısı ve mimari örneklerini görme fırsatı yakalayarak, 1200 yıla dayanan tarihinin bırakmış olduğu izleri takip ediyorsunuz. Kırmızı kilden yapılan ev ve tapınak duvarları, kapılar, kuyular önünde fotoğraf çekilecek, yüzyıllık koca ağaçlara sarılarak huzur bulabilirsiniz. Köy yolunda yapacağınız yürüyüşte Mong Phu tapınağı, Kral Ngo Quyen ve Kral Phung Hung tapınakları da göreceğiniz önemli yerler.
Öğle yemeği için köylülerden birinin evine misafir oluyor ve geleneksel yemeklerin tadına bakıyoruz. Öğleden sonra Hanoi’ye geri dönüyoruz. Alışveriş yapmak ve tarihi sokakların keyfini çıkarmak için serbest zamanımız olacak.

Gezimizin Yedinci Gecesi Hanoi ( 2 )

Sabah erkenden Halong Bay’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Vietnam kırsal yaşantısını göreceğimiz yolculuğun ardından Halong Bay limanına varıyor ve lüks teknemize öğle saatlerinde biniyoruz. Bir hoş geldin içeceğinden sonra kısaca güvenlik prosedürleri hakkında bilgi ediniyor ve sonrasında kendinizi manzaranın seyrine bırakıyoruz. Bir doğa harikası olan Halong Bay’in Türkçe anlamı “inen ejder”. Yeşilliklerle kaplı 3 binden fazla adacığın süslediği körfezde yapacağımız tekne turu sırasında öğle yemeğini alıyoruz. Menü geniş bir ürün yelpazesine sahip ve ağırlıklı olarak deniz mahsullerinden oluşuyor.

Öğle yemeğinden sonra Hon Gai ve Cam Pha kasabaları ve Vung Vieng balıkçı köyünü görmek üzere hareket…. Dik ve sarp kireçtaşı kayalıkları ve dağlar arasında yer alan Vang Vieng, ana cadde üzerinde yer alan minderli salaş restoranları ile çok şirin bir kasaba…

Akşam saatlerinde happy hour var. Sizler için özel olarak hazırlanmış içkileri yudumlarken her zamanki gibi manzara ve keyifli sohbetler bizimle olacak. Ayrıca içkinizin yanında ünlü Vietnam mezelerini yapım aşamasından itibaren öğrenme ve tatma şansınız oluyor. Genellikle beş farklı malzemeden oluşan mezelerde, balık sosu, karides sosu, pirinç, taze otlar, sebze ve meyveler en çok karşınıza çıkacak olanlar… Bunlara ek olarak yemeklerini tatlandırmakta en çok kullandıkları baharatlar arasında nane, tarçın, fesleğen bulunuyor. Et ve ot arasında muazzam bir denge bulunan bütün meze ve yemeklerin en önemli özelliği sağlıklı olması… Özellikle yediğiniz mezelerin rengini kaybetmeden pişirilmesi ve her şeyin taze olması size ayrı bir keyif verecek. Aperatiflerden sonra saat akşam yemeğini alıyor, sonrasında biraz rahatlamak için egzotik kokteyllerin tadına bakıyoruz. Geniş bir içki yelpazesine sahip olan bar, şarap, bira, likör ve daha birçok alternatiften oluşan bir menüye sahip… İsterseniz profesyonel bir masaj yaptırabilir ya da teknenin güvertesinde yıldızlı bir örtüyle uyumakta olan gökyüzünü seyredebilirsiniz. Uykuya dalmadan önce, şu an Halong Bay’in üzerinde bir teknede olduğunuzu hatırlayın.

Gezimizin Sekizinci Gecesi Halong Bay ( 1 )

Kuş ve dalga sesleri eşliğinde yeni bir güne merhaba! Güneşin doğuşunu izleyebileceğiniz harika bir körfez manzarası eşliğinde kahvaltı edip sonrasında kalker mağaralarını ziyaret edeceğiz. Sarkıt ve dikitlerin tıpkı bir dekor gibi yerleştiği mağaralar UNESCO dünya mirasları listesinde yer alıyor. Gezi sonrası teknemize geri dönüp bir süre daha muhteşem doğanın tadını çıkarıyoruz. Öğle saatlerinde tekneden inip öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında havalimanına gitmek için hareket ediyoruz. Akşamüzeri Vietnam Havayollarının VN843 sefer sayılı uçağı ile saat 19:40’ta Siem Reap’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 21:20’de Siem Reap’e varmış olacağız. Kamboçya’ya giriş yaparken havalimanında vize alacağız. Hızlı ve pratik şekilde işleyen sistem nedeniyle havalimanında uzun süre beklemeden işlemlerimizi tamamlayıp otelimize yerleşeceğiz.

Gezimizin Dokuzuncu Gecesi Siem Reap ( 1 )

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası tüm günümüzü geçireceğimiz Angkor Thom ve Angkor Wat tapınaklarına gidiyoruz. Devasa taşlara oyulan yüz figürleri ve antik kalıntıları keşfetmeye Angjor Thom kapısından girerek başlıyoruz. Burada çok ilginç yapıların içerisinden çıkan ağaçları göreceğiz. 12. Yüzyıldan beri sapasağlam bir şekilde varlığını sürdüren bu tapınaklar, UNESCO dünya mirası listesinde yer alıyor. Kamboçya’nın ulusal bayrağında da yer alan Angkor Wat, burada bulunan yüzlerce tapınak arasında en büyüğü… “İnsan beyninin bugüne kadar tasarladığı en görkemli, en uyumlu yapıt” olarak yorumlanan Angkor Wat’ın yapımında, Mısır Piramitleri’nden daha çok taş kullanılmış ve her taşın üzerine kabartmalar işlenmiş. Bu tapınak göğe yükselen lotus çiçeği biçiminde ve her biri 55 metre yüksekliğinde olan beş kuleden oluşuyor. Özellikle bu yapıda her şeyin simetrik olması manzaranın daha da çarpıcı olmasını sağlıyor.

Bayon Tapınağı, Kraliyet Muhafaza, Phimeanakas, Fil Terası, Cüzzam Kral ve Büyük Teras görülecek diğer yapılar. 210 hektarlık bir Alana yayılan tapınaklar, kütüphaneler, avlular ve havuzları gezeceğiz. Uzun günün ardından otelimize dönüp dinleneceğiz.

Akşam yemeğini Apsara dans Show ile yerel bir restoranda alıyorsunuz. Birçok restoranda ve otelde sergilenen bu gösteri, Apsara Dansı, Maskeli Dans, Gölge Tiyatrosu, ve Folklor olarak dört bölümden oluşuyor. Aslına bakarsanız dansların tarihi ve anlamını da vurgulayan gösteri, turistler için biraz kısaltılarak günümüzdeki halini almış.

Gezimizin Onuncu Gecesi Siem Reap ( 2 )

Kahvaltının ardından sizleri çok ilginç bir geziye götüreceğiz. Uzakdoğu’nun bazı bölgelerinde su üzerine kurulmuş köyler bulunuyor. Geçimlerini balıkçılıkla sağlayan köy halkı yüz yıllardır bu şekilde yaşamaya devam ediyorlar. Tekne ile yapacağımız bu turda köyü gezecek, yaşantıya ortak olacak ve yerel pazarda alışveriş yapacağız.

Öğle yemeği ve alışveriş molasının ardından havalimanına gidiyoruz. Yerel havayolları ile akşam saatlerinde Bangkok Havalimanı’na gidiyoruz. Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı dünyanın en iyi havalimanları listesinde yer alıyor. Çok sayıda alışveriş mağazası, restoran ve masaj salonları bulunuyor.

Gezimizin On Birinci Gecesi Uçakta

Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı’nda yapacağımız aktarmanın ardından Türk Hava Yolları TK 69 uçuşu ile 00:05 ‘te İstanbul için hareket edeceğiz. Yolculuğumuz on saat yirmi dakika sürecek. Yerel saat ile 06:25 ‘te İstanbul’a varmış olacağız.

Geceleme Evinizde…

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

1)5* merkezi lüks otellerde konaklama

 

2)Tayland Yüzen Çarşı da jeneriklik fotoğraflar çekmek

 

3)Cu Chi tünellerinde Vietnam Savaşı’nın izlerini sürmek

 

4)Saigon Nehrinde tekne turu ve akşam yemeği

 

5)Duong Lam ‘da Vietnam köy hayatını görmek

 

6)Büyüleyici Halong Bay ‘de lüks gemi konaklaması

 

7)Büyüleyici antik kent Angor Thom ve Görkemli Angor Wat tapınağını görmek

 

8)Siem Reap dans gösterileri ve müzik eşliğinde Gala gecesi

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Bangkok Uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Bangkok – Ho Chi Minh City
 • Bangkok , 5* Intercontinental Hotel Bangkok 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Ho Chi Minh City , 5* Hotel Majestic Saigon 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Hanoi, 5* Hotel De L’Opera 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Halong Bay, 5* Signature Halong Cruise 1 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • Siem Reap , 5* Sokha Angkor Resort 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar, Müze Girişleri
 • Programda belirtilen 6 Öğle Yemeği , 5 Akşam Yemeği
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Travel Dreams Özel Seyahat Çantası

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Vietnam Vizesi
 • Kamboçya Vizesi
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

VİZEBu turumuz için Vietnam ve Kamboçya vizesi gerekmektedir.

EKSTRA TURLARBütün geziler programa dahildir.

FİYATLAR

TARİHLERİki Kişilik Odada Kişi Başı
30 Ağustos – 10 Eylül 20173250 EURO
11 – 22 Ekim 2017 3450 EURO
08 – 19 Kasım 20173450 EURO
13 – 24 Aralık 2017 3450 EURO

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr