ZANZİBAR

TURKUAZ DENİZİN MUHTEŞEM TONLARINDA

Afrika’’nın kalp atışlarını yumuşak bir şekilde duyacağınız Zanzibar turu, turkuaz denizin muhteşem tonlarında hayaller kurdurtan, Stonetown’’ın sokaklarında baharat kokuları arasında kaybolacağınız, renkli, lezzetli bu ada seyahati size başka bir keyif yaşatacak.

Exotic Dreams

Kışları bile sıcacık bir bahara dönüştüren cennet köşeler

Her Gün Hareket İmkanı

THY ile 7 Gün 5 Gece

Afrika

Gizemli Kıta Afrika Turları

KİŞİ BAŞI 1.190 EURO’DAN BAŞLAYAN FİYATLAR

TUR PROGRAMI

Afrika’nın doğusunda Tanzanya’ya bağlı olan adanın başkenti, Queen’in solisti Freddie Mercury’nin de doğum yeri olan Stone Town’dır. Muhteşem bir denize sahip olan bu adaya ulaşmanın yolu THY’nin başlattığı direkt uçuşları tercih etmek. 19:50’de Atatürk Havaalanı’ndan kalkan uçaklar, yaklaşık 7 buçuk saatlik bir uçuşun ardından adaya varıyor.

Yerel saat ile 03:10’da Zanzibar’a varış gerçekleşiyor. Varışın ardından yerel rehber ile size özel Stone Town şehir turu başlıyor. Zanzibar’ın en büyük yerleşim yeri olan Stone Town, geçmişten beri sultanların ve dönemin ileri gelenlerinin gözdesi olmuştur. Aynı zamanda zamanının en büyük köle pazarları burada kurulmuş ve buradan köleler dünyanın farklı yerlerine taşınmışlardır. Bir taraftan Sultan Sarayı diger tarafta Köle Pazarını gezerken Stone Town sizde karmaşık duygular uyandırabilir. Eski ve modern Stone Town’da dolaşırken Balık pazarı, Arap Kalesi, meyve pazarı, Katedral ise diğer göreceğiniz yerler… Halkın yaşantısına tanıklık edip alış veriş merkezlerinde verilecek molanın ardından tur sona eriyor ve otele transferiniz gerçekleşiyor. Gün boyu otelin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için ise yarım günlük Baharat Turu yapılıyor. Zanzibar eski dönemlerden beri Baharat Adası olarak biliniyor. Başta karanfil, vanilya, kakule olmak üzere pek çok baharat dünyanın her yerine buradan gönderiliyor. Ada aynı zamanda birbirinden farklı tropikal meyvelere de ev sahipliği yapar. Baharat turunda Zanzibar’’ın en ünlü Baharat çiftliklerinden birine gidiyoruz. Rehber eşliğinde farklı baharatların çiçek hallerini görüp , dokunup, koklayıp hangi baharat olduğunu anlamaya çalışmak, tatlarına bakmak bambaşka bir deneyim olacak. Ayrıca rehberiniz size baharatlar hakkında genel bilgi verecek, ilaç yapımında ve yiyeceklerle birlikte nasıl kullanıldığını anlatacak. Gezi sırasında enerjimizi toplamak için bol bol tropikal meyve yeme şansımız da olacak. Mevsimine göre görebileceğiniz baharatlar, vanilya, kakule, tarçın, karanfil, zencefil, biber,zerdeçal, limon otu, kimyon ve çok daha fazlası… Tadabileceğiniz meyveler ise, muz, ananas, jackfruit, mango, papaya gibi lezzetli tropikal meyveler olacak. Tur bitimi otele geri dönülüyor.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük Jozani Ormanı turu yapılacaktır. Adanın güneyinde yer alan Jozani Ormanı dünya mirası listesinde yer alıyor. Muhteşem doğası ve çeşitli canlılara ev sahipliği yapan ormanın en ünlüsü Zanzibar Kızıl Colobus Maymunlarıdır. Rehber eşliğinde gerçekleşecek turda gördüğünüz farklı bitkilerin özellikle ilaç yapımında nasıl kullanıldığını dinleyecek, doğal ortamlarında tropikal canlıları gözlemleyebileceksiniz.

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük Tekneyle Yunus Gözlem Turu yapılıyor. Geleneksel Zanzibar yelkenlileri ile bu sevimli hayvanları aramaya hazır mısınız ? Tekne turu Zanzibar’’ın güneyinde , Stone Town’a yaklaşık 1 saatlik uzaklıktaki Kizimkazi ‘den başlıyor. Kizimkazi önemli sayıda yunusa ev sahipliği yapan bir yer. Tekne ile açıldıktan sonra insanlara gayet alışık olan yunuslar size eşlik etmeye başlayacak ve teknenin yakınına kadar gelip harika kareler yakalamanızı sağlayacak. Bu turumuzda ayrıca Hint okyanusunun masmavi berrak sularında şnorkel yapmak ve yüzmek imkanınız olacak. Turumuzun ardından otelimize geri dönüyoruz.

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük Prison Adası turu yapılacaktır. Prison adası koloni döneminde Zanzibar halkının izole edilmesi için yapılmış ancak hiç kullanılmamış bir hapishane. Sadece bir dönem kölelerin yaşaması için kullanılmış olan adada hapishane kalıntıları ve bir otel bulunuyor. Stone Town ‘a yaklaşık 20 dakikalık bot yolculuğu uzaklığında olan ada, muhteşem mercan resifleri ile ünlü. Bu tur sırasında bolca denize girmek ve şnorkel yapmak için imkanınız olacak. Turumuzun ardaından otele geri dönüyoruz.

Sabah rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transferiniz gerçekleşiyor. THY’nin TK567 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:05’te İstanbul’a hareket… Yerel saat ile 12:55’te İstanbul’a varış ve turunuzun sonu…

NEDEN GİTMELİSİNİZ?

BİZE AİTTur Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Seçeceğiniz kategori otelde 5 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Zanzibar havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Stone Town şehir turu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yerel rehberlik hizmetleri

SİZE AİTTur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • THY ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Tanzanya vizesi (Darüsselam Havalimanında alınabilmektedir.)
 • Ekstra geziler
 • Baharat Turu: 65 Euro
 • Prison Adası Turu: 70 Euro
 • Jozani Ormanı Turu: 65 Euro
 • Tekneyle Yunus Gözlem Turu: 80 Euro

VİZETanzanya: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Vize kapıda alınabilmektedir.

EKSTRA TURLAROTEL FİYATLARI

TESİS

TARİH

FİYAT

SINGLE FARK

ODADA 3.KİŞİ

ÇOCUK FİYATLARI

4* Langl Langi Beach Bungalows (Oda Kahvaltı)
1.190 EURO
200 Euro
1.190 Euro
 990 Euro
4* AW Bravo Kiwengwa (Herşey Dahil)
1.299 EURO
250 Euro
1.299 Euro
1.050 Euro
4* Sultan Sands Island Resort (Yarım Pansiyon)
1.399 EURO
250 Euro
1.399 Euro
1.050 Euro
4* Breezes Beach Club (Yarım Pansiyon)
1.399 EURO
250 Euro
1.399 Euro
1.099 Euro
5* Sea Cliff Resort&Spa (Yarım Pansiyon)
1.410 EURO
300 Euro
1.410 Euro
1.150 Euro
5* Neptune Pwani Beach (Herşey Dahil)
1.500 EURO
300 Euro
1.500 Euro
1.200 Euro
5* Diamonds La Gemme Dell’est (Herşey Dahil)
1.799 EURO
600 Euro
1.799 Euro
1.449 Euro
The Residence Zanzibar (Yarım Pansiyon)
2.350 EURO
1.400 Euro
2.350 Euro
1.990 Euro
5* Baraza Resort&Spa (Herşey Dahil)
2.490 EURO
1.500 Euro
2.490 Euro
2.000 Euro
5* Star of the East (Herşey Dahil)
2.690 EURO
1.800 Euro
2.690 Euro
2.000 Euro

BİZE ULAŞIN
Ömer Avni Mah.
Gümüşsuyu Hacı İzzet Paşa Sokak
No:12/3
34427 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90 212 243 18 18
Fax: +90 212 243 88 38
info@www.traveldreams.com.tr
Bize Sorun !

BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 Traveldreams.com.tr